BMX

Svētdien ASV startēs UCI BMX Pasaules čempionāts; latviešiem pirmais starts pirmdien

Svētdien ASV pilsētā Rokhilā sāksies nedēļu garais UCI BMX Pasaules čempionāts, kurā Challange un čempionāta klasēs startēs 24 Latvijas sportisti. Pirmie starti mūsu braucējiem gaidāmi pirmdien, kad par godalgām sacentīsies krūzeru un jaunāko grupu pārstāvji.

Šogad Pasaules labākie BMX braucēji pulcējas lielākajā Ziemeļamerikas BMX centrā, kas atrodas Rokhilas pilsētā. Rokhila čempionātu jau reizi ir uzņēmusi. Tas notika 2017. gadā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs 24 sportisti. Čempionātu ievadīs “Challange” klašu sportisti, kur Latvijai 16 sportisti. “Challange” klasē allaž grūti prognozēt konkurenci no citu kontinentu pārstāvjiem, tomēr droši var teikt, ka jelgavnieks Ģirts Jonkus no “Mītavas kumeļi” būs starp pašiem galvenajiem favorītiem uz uzvaru krūzeru M40 – 44 grupā. Pērn dramatiskā cīņā Ģirts izcīnīja otro vietu. Šajā sezonā viņš pārliecinoši dominē Eiropas kausā.

Jonkus aizvadījis nometni Rokhilā, tur startējot arī ASV čempionāta posmā.  Tāpat jāizceļ pērnā gada PČ finālisti no “BMX Valmiera” –  Adelīna Kārkliņa (G16 grupā) un Patriks Krauklis (B14 grupā), kā arī "Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS" sportiste Melānija Čudare.

Lai arī čempionāts sākas jau svētdien, tomēr Latvijas braucējiem pirmie starti gaidāmi pirmdien. Uz starta tad redzēsim jau pieminēto Ģirtu Jonkusu. Viņa konkurences grupā startēs arī Mārtiņš Strazdiņš-Stradiņš. Krūzeru M30 konkurencē īkšķi jātur par “Tālava/ VSS” ikdienā pārstāvošo Robertu Treimani. B8 grupā puišiem dalībnieku vidū būs ādažnieks Mateo Bogomazovs un “BMX Rīga/ RRS” sportists Rojs Spore, bet B9 konkurencē jāseko līdzi Kristapa Lūša gaitām.

Otrdien sacensības aizvadīs jauniešu 11 – 14 grupu braucēji, kam trešdien sekos 15 – 16 gadīgo starti. Čempionātu klašu sportisti sacensības uzsāks nākampiektdien un noslēgs sestdien.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044