BMX

Latviešiem 34 godalgas UEC BMX EK 10. posmā Valmierā; uzvar Langmanis un Pedraudzis

Svētdien Valmierā aizvadīts UEC BMX Eiropas kausa desmitais posms, kurā Latvijas sportisti izcīnīja 34 godalgas. Otro dienu pēc kārtas junioros uzvarēja Edgars Langmanis, kamēr vīru U23 konkurencē triumfēja Kārlis Pedraudzis. Dāmu elitē Vinetai Pētersonei šoreiz ceturtā vieta, kamēr Parīzes OS kvalificējušais Kristens Krīgers bija astotais vīru elitē. Foto: Nico Van Dartel.

Pārpildītu tribīņu priekšā braukšanai patīkamos laika apstākļos svētdien Valmierā aizritēja UEC BMX Eiropas kausa desmitā posma sacensības. Tās pulcēja kuplu dalībnieku skaitu no visas Eiropas un Kolumbijas. Latvijas braucēji šajā posmā konkurentiem ar lielu viesmīlību trasē neizcēlās, gūstot 34 godalgas. Daļu no tām arī čempionāta klasēs.

Otro dienu pēc kārtas vīru junioru grupas lielajā finālā iekļuva divi vadošie Latvijas šīs konkurences braucēji – Edgars Langmanis un Kristers Apels (abi “BMX Rīga/ RRS”). Abi startēja vienā pusfināla braucienā, kurā Edgars pārliecinoši uzvarēja, kamēr Kristers ieņēma ceturto pozīciju. Finālā Langmanis izkaroja līderpozīciju un droši pārsvaru pārveda līdz uzvarai, vēl vairāk nostiprinoties kopvērtējuma līdera godā. Kristers Apels tikmēr iekļuva sadursmē ar konkurentiem un finišēja sestajā vietā.

Vīru U23 grupā TOP8 iekļuva divi “AKSSC Valmiera/ Tālava VSS” sportisti – Kārlis Pedraudzis un Emīls Mārtiņš Treimanis. Šādā secībā abi aizņēma pirmās divas vietas pusfinālā. Finālā tik pat pārliecinošs bija Pedraudzis, izkarojot vadību un izcīnot ilgi gaidītu uzvaru. Tikmēr Treimanis spraigā cīņā samierinājās ar astoto vietu. Jāatgādina, ka vakar viņš bija otrais.

Vīru elitē Kristens Krīgers pirmajos trīs braucienos ieņēma ceturtās vietas. Sekojošajā finālā “Mītavas kumeļu” braucējs tikmēr ieņēma astoto vietu. Uzvarēja šveicietis Loris Aeberherds. Apvienotajā dāmu elites, U23 un junioru grupā, sacensību uzvarētāja tika noteikta trīs braucienu summā. Vineta Pētersone pirmajā braucienā ieguva trešo vietu, bet divos sekojošajos finišēja ceturtajā pozīcijā, šo vietu ieņemot arī noslēgumā. Pozīciju zemāk finišēja Paula Kibare (“BMX Rīga/ RRS”), kura bija ātrākā no juniorēm. Otro dienu pēc kārtas uzvarēja Džūdija Bāuva no Nīderlandes.

Vecākajās jauniešu grupās jāizceļ “BMX Valmiera/ VSS” sportistes Adelīnas Kārliņas izcīnītā otrā vieta G15/16 grupā. Tikmēr dubultuzvara Latvijai G13/14 grupā. Otro dienu pēc kārtas pārliecinoši uzvarēja Melānija Čudare no “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”, bet otrā vieta “Tālava/ VSS” braucējai Annai Pedraudzei. B14 grupā zēniem tikmēr 41 dalībnieka konkurencē no latviešiem trešo vietu ieguva “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Ralfs Ratnieks, bet mājinieks Patriks Krauklis finišēja ceturtais. Nevar neizcelt arī mūsu krūzeru TOP braucēja Ģirta Jonkusa kārtējo uzvaru M40+ grupā.