18 gadus vecā Monika Stūriška kļuva par trešo Latvijas dāmu riteņbraucēju, kura startējusi olimpiskajās spēlēs. No Jaunpiebalgas nākošā riteņbraucēja sekojusi Sandras Aleksejevas un Vinetas Pētersones pēdās, kuras savus olimpiskos sapņus piepildīja attiecīgi 2012. gadā Londonā un 2021. gadā Tokijā.
Stūriškas (otrā jaunākā sportiste BMX riteņbraukšanas disciplīnā dāmām) pretinieces kvalifikācijas saccensībās bija ļoti nopietnas. Trīs Nīderlandes sportistes - māsas Laura un Marela Smuldersas, kā arī viņu tautiete Manona Vēnstra. Tāpat Stūriškai bija jāsacenšās ar pēdējo divu sezonu pasaules ranga līderi Saju Sakakibaru un vēl vienu austrālieti Lorenu Renoldsu.
Kvalifikācijas cīņās riteņbraucējas cīnījās par mazāko punktu summu trīs braucienos, kas katra ceturtdaļfināla pirmajām četrām sportistēm deva vietas pusfināla kārtā. Pie vēl četrām pusfināla vietām varēja tikt caur laimīgo zaudētāju sietu.
Veronikai Stūriškai pirmajā braucienā astotais celiņš. Jaunpiebalgas riteņbraucēja pirmajā braucienā stājās pie starta vārtu astotās vietas, kas potenciāli Ģirta Kātiņa audzēknei bija izdevīgāk nekā mēģināt spraukties burzmā. Uzreiz pēc starta Stūriškai blakus esošā Japānas sportiste krita, bet latviete sekmīgi aizbrauca tālāk. Cīņā līdz finiša līnijai Stūriška netika garām brazīliešu sportistei Polai Santušai, paliekot septītajā vietā.
Otrajā braucienu aplī Stūriškai atkal nācās tikties ar māsām Smuldersām, bet šoreiz austrāliešu vietā bija amerikānietes Deleinija Vona un Alise Vilobija. Pasaules junioru čempione atkal bija astotajā pozīcijā pie starta vārtiem. Startā aizkavējās BMX sacensību jaunākā dalībniece Alina Beka, bet tehniskajā daļā Latvijas sportiste apsteidza Arubas pārstāvi, šķērsojot finiša līniju sestajā vietā.
Pirms trešās kvalifikācijas kārtas Stūriška bija pozīcijā, lai pretendētu uz pēdējās cerības braucienu. Atkal Latvijas sportistei pretiniekos bija visas trīs Nīderlandes sportistes, bet galvenais bija noturēt trīs braucienu summā aiz sevis tiešo konkurenti Alinu Beku. Vācijas riteņbraucēja no pirmās virāžas izbrauca priekšā Stūriškai, bet latviete brauca pa priekšu Dienvidāfrikas un Dānijas sportistēm. Stūriška trešajā braucienā tika pie sestās vietas un iekļuva pēdējās cerības braucienā.
Kvalifikācijas sacensībās Stūriška sakrāja 19 punktus un ierindojās 18. vietā, tiekot starp astoņām braucējām, kas pretendēja uz pusfinālu laimīgo zaudētāju braucienā. Stūriška arī savā dienas ceturtajā braucienā nolēma stāties astotajā pozīcijā, cerot uz sekmēm no ārmalas, kas līdz tam starp līderēm tikt nebija ļāvis.
Pēdējās cerības braucienā Stūriška gāja uz pilnu banku. Starta rāviens sanāca pamatīgs un latviete aizbrauca priekšā vairākām konkurentēm, pretī pirmajai virāžai ejot ar trešo pozīciju. Tomēr pēdējā braucienā viņa uzsitās uz pumpas. Cerības par iekļūšanu pusfinālā izkusa ar kritienu. Parīzes olimpiskās spēles Stūriškai noslēdzās ar 20. vietu.
No Jelgavas nākošais un Valmierā dzīvojošais Kristens Krīgers kļuvis par septīto Latvijas vīru BMX riteņbraucēju, kurš startējis olimpiskajās spēlēs. Pirmo divu olimpisko BMX sacensību uzvarētājs Māris Štrombergs savās kopumā trīs olimpiskajās spēlēs startēja kopā ar Ivo Lakuču, Artūru Matisonu, Edžu Treimani un Rihardu Veidi. Iepriekšējā olimpiskajā ciklā Krīgers kritiena dēļ bija spiests palikt malā, Latvijas BMX vienīgo braucēja kvotu vīru mačos iegūstot Helvijam Babrim.
Starp 27 gadus vecā Latvijas riteņbraucēja konkurentiem pirmajā ceturtdaļfināla cīņās bija Tokijas olimpisko spēļu vicečempions brits Kais Vaits un pagājušā gada pasaules čempions Romēns Majē no Francijas. Tāpat ne mazāk bīstams ir pirms diviem gadiem pasaules čempionātā uzvarējušais šveicietis Simons Makvārts.
Pirmo braucienu Kristens Krīgers sāka no septītajiem vārtiem. Startā latvietim neizdevās aizspraukties priekšā blakus startējušajam Džeimio Brinkam. Krīgers centās agri iziet no virāžām, lai kompensētu nelabvēlīgo ārmalu, tomēr garām konkurentiem neizdevās tikt ne pirmajā ne otrajā virāžā. Iznākumā pirmo braucienu nācās noslēgt ar pēdējo astoto vietu, kas pamatīgi sarežģīja cerības uz cīņu par iekļūšanu nākamajā kārtā.
Otrajā piegājienā Krīgera konkurentos bija savulaik pasaules čempiona titulu ieguvušais Silvains Andrē. Latvietim bija astotā starta pozīcija. Starta ātrums Krīgeram bija pieklājīgs, pirmajā taisnē esot sestajā pozīcijā, taču virāžas ārmala atkal lika izbraukt otrajā taisnē noslēdzošajā pozīcijā. Krīgers devās cīņā par augstāku pozīciju, bet izejot no otrā pagrieziena latvieša velosipēda priekšējais rats izslīdēja un Krīgers tika lidināts pāri stūrei. Sargājot galvu no sadursmes ar zemi, Krīgers kritienu centās mīkstināt ar rokām. Pēc sāpīgā kritiena latviešu sportists spēja piecelties un doties uz boksiem saviem spēkiem, taču rokas pieturēšana liecināja par iespējamu traumu.
Uz trešo startu Krīgers vairs neizgāja, savu olimpisko debiju noslēdzot pēc diviem kvalifikācijas braucieniem. Tādējādi braucēju klasifikācijā Parīzes olimpiskajās spēlēs Krīgeram nācās ierindoties pēdējā 24. vietā.
Kvalifikācijas braucienos dominēja Francijas BMX riteņbraucēji, kuri sasniedza trīs labākos rezultātus, vismazāk punktus gūstot Andrē Silvijanam, Romēna Majē un Žorim Dodē.