MTB

Blūms pēc neveiksmes starta aplī finišē 28. vietā Itālijas kausa posmā

Svētdien Veronas apkaimē aizvadīts Itālijas kausa posms kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā. Vīru elites sacensībās Latvijas čempions Mārtiņš Blūms piedzīvoja tehnisku neveiksmi starta aplī, bet finiša līniju cēsinieks šķērsoja 28. vietā 84 sportistu konkurencē.

Mārtiņš Blūms jauno sacensību sezonu iesāka Katalonijas reģionā Spānijā, kur HC kategorijas krosā “Copa Catalana” ieņēma 22. vietu 162 dalībnieku konkurencē. Pēc šīm sacensībām Mārtiņš devās uz Itāliju, kur kopā ar savu komandu “CST PostNL Bafang” turpināja gatavoties Pasaules kausa sezonai, kas aprīlī sāksies Brazīlijā.

Svētdien Mārtiņš Veronas pievārtē startēja Itālijas kausa posmā MTB XCO krosā. Elites vīru grupā uz starta izgāja 84 dalībnieki, viņu vidū virkne pasaules ranga TOP 20 braucēji. Mārtiņam sacensību sākums neizvērtās sekmīgs, jo jau starta aplī tehniskas likstas piemeklēja latvieša velosipēdu. Kamēr tās tika novērstas, Blūms zaudēja daudz laika un sacensībās atgriezās kā viens no pēdējiem.

Turpinājumā sportists apli no apļa savas pozīcijas ievērojami uzlaboja. Finišu cēsinieks sasniedza 28. vietā starp 72 finišējušajiem. Uzvaru svinēja titulētais šveicietis Larss Fortsters, kuram Blūms piekāpās par 8 minūtēm un 32 sekundēm. Otrajā vietā finišēja itālietis Luca Breidots (+00:00:45), bet trešajā francūzis Maksime Marotte (+00:00:54).