MTB

Blūms izcīna 26. vietu Pasaules kausa 4. posma MTB XCC sacensībās

Piektdienas vakarā Šveices pilsētā Lenzerheidē aizvadītas UCI  Pasaules kausa MTB saīsinātā krosa sacensībās. Uzvaru aizraujošā cīņā finiša spurtā svinēja talantīgais šveicietis Filipo Kolombo. Mārtiņš Blūms 40 sportistu konkurencē izcīnīja 26. vietu.

Mārtiņš Blūms Pasaules kausa apritē atgriezās pēc viena posma izlaišanas. Cēsinieks sekmīgi sadziedējis atslēgas kaula lūzumu un ir gatavs turpināt sekmīgi iesākto sezonu. Saīsinātā krosa (XCC) sacensībās startēja 40 labākie sportisti pēc Pasaules kausa kopvērtējuma rezultātiem. Trenera Jāņa Mūsiņa audzēknim 17. starta numurs.

Riteņbraucēji veica ievadapli, kam sekoja desmit pamatapļi. Aplī sportisti pavadīja nepilnas divas minūtes. Pēc pusdistances Blūms atradās 31. vietā, 16 sekundes aiz līdera. Atlikušajā daļā cēsiniekam izdevās pozīcijas ļoti blīvajās sacensībās uzlabot. 11. aplī Mārtiņš sasniedza 12. labāko apļa laiku, bet finišā viņš iebrauca 26. vietā.

Uzvarēja Šveices sportists Filipo Kolombo (19:50), kurš spraigā finiša spurtā apsteidza tautieti Matiasu Flukcigeru un Dienvidāfrikas čempionu Alanu Haterliju (abi +00:00:00). Leģendārais Nino Šurters tikmēr ieņēma ceturto vietu. Blūms uzvarētājam zaudēja 48 sekundes.

Svētdien pulksten 14:30 pēc Latvijas laika Blūms startēs pamatsacensībās.