MTB

Blūms arī PK Šveices posma pamatsacensībās izcīna 26. vietu

LETA. Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Šveicē izcīnīja 26. vietu Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā (MTB XCO).

Uzvaru posmā izcīnīja itālis Luka Braidots, kurš finiša spurtā pārspēja Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) sportistu Alanu Haterliju, abiem sešu apļu distancē finišējot vienā stundā 17 minūtēs un 32 sekundēs. Četras sekundes vēlāk finišēja šveicietis Matīass Flikīgers.

Nīderlandes MTB vienības "CST PostNL Bafang" riteņbraucējs Blūms uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 35 sekundes, kas deva 26. vietu 111 sportistu konkurencē. Pirmajos trīs apļos latvietis bija ceturtajā desmitā, bet distances otrajā pusē uzlaboja savu pozīciju. Jāātzīmē gan, ka labākais apļa laiks trenera Jāņa Mūsiņa audzēknim tika sasniegt otrajā aplī, kur viņam 11. rezultāts.

Piektdien Blūms Pasaules kausa apritē atgriezās ar 26. vietu saīsinātā krosa (MTB XCC) sacensībās. Blūms pirms nepilniem diviem mēnešiem Pasaules kausa posmā treniņā piedzīvoja kritienu, kā rezultātā lauza atslēgas kaulu. Traumas dēļ cēsnieks bija spiests izlaist iepriekšējo posmu, kas norisinājās pirms mēneša.

Pērn Blūms tika atzīts par 2021. gada Latvijas labāko riteņbraucēju. Šo Pasaules kausa sezonu trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis iesāka ar 26. vietu posmā Brazīlijā, bet otrajā etapā Vācijā viņš bija 31. pozīcijā.