MTB

Blūms ar pārinieku izcīna sesto vietu MTB daudzdienā Dienvidāfrikā

Svētdien Dienvidāfrikas Republikā noslēgušās prestižās UCI līmeņa MTB maratona pāru daudzdienu sacensības “Momentum Medical Scheme Tankwa Trek”. Kopvērtējumā Mārtiņš Blūms ar pārinieku Davidu Nordemanu izcīnīja sesto vietu.

Sportisti kopumā veica četrus posmus. Pēc salīdzinoši ātra pirmā posma, sekoja trīs kāpumiem bagātīgi etapi. Sestdien riteņbraucēji mērojās spēkiem 98 kilometru garā distancē ar 2200 augstuma metriem. Smagajā etapā Mārtiņš Blūms ar komandas biedru Davidu Nordemanu ieņēma piekto vietu (04:24:45). Uzvarēja Marko Žobērs un Pīters Dū Toits, kuriem Blūms ar Nordemanu zaudēja 11 minūtes un 14 sekundes.

Svētdien sportisti veica noslēdzošo posmu. Tajā tika pievarēta 54 kilometru gara distance ar 960 augstuma metriem. Latvieša un nīderlandieša duets finišēja 11. vietā starp 244 vienībām. Uzvarētāji – Aleksanders Millers un Filips Bujss  – finišā iebrauca par 11 minūtēm un 52 sekundēm.

Kopvērtējumā Mārtiņš Blūms un Davids Nordemans ieņēma sesto vietu. Par aizraujošās tūres uzvarētājiem kļuva Metjū Bīrss un Tristans Nortjē, kuri Blūmu un Nordemanu apsteidza par 28 minūtēm un 24 sekundēm. Blūms sacensībās nopelnīja 35 UCI pasaules ranga punktus.