MTB

Blūms izcīna devīto vietu HC kategorijas sacensībās Grieķijā

Sestdien Grieķijai piederošajā Salaminas salā UCI HC kategorijas sacensībās Latvijas čempions Mārtiņš Blūms 33 sportistu konkurencē ieņēma devīto vietu, nopelnot 24 UCI pasaules ranga punktus.

Salaminas salā ar sestajām UCI līmeņa sacensībām turpinājās “Salamina Epic” sērija. Ja iepriekšējās sacensības bija ar C1 kategoriju, tad noslēdzošās divas – sestdien un svētdien – risinājās ar HC kategoriju. Tas nozīmēja lielāku UCI punktu skaitu.

Latvijas čempions Mārtiņš Blūms (“KMC Racing”) pamazām uzņem sacensību ritmu. Savās otrajās sezonas sacensībās trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis ieņēma devīto vietu. Jau atkal uzvarēja šveicietis Andrē Frišknehts (01:23:03). Tuvāko sekotāju Gilu Gonenu no Izraēlas Šveices sportists apsteidza par 11 sekundēm. Blūms uzvarētājam zaudēja 2 minūtes un 13 sekundes. Latvijas čempions nopelnīja 24 UCI pasaules ranga punktus.

Aktuālajā pasaules rangā Mārtiņš ieņem 29. vietu. Nāciju rangā tikmēr Latvija ir 27. vietā. Olimpiskajās spēlēs pēc nāciju ranga atlasīsies 19 valstis. Mārtiņa gadījumā lielākās izredzes noteikti ir gaidāmajā pasaules čempionātā, kur tikai vienu ceļa zīmi uz Parīzi sadalīs tie elites sportisti, kuru nācijas nebūs kvalificējušās pēc nāciju ranga. Otru šādu papildus kvotu pasaules čempionātā sadalīs U23 grupas sportisti. Ja šobrīd noslēgtos nāciju kvalifikācijas rangs, tad Blūmam par ceļa zīmi būtu jāsacenšas ar Izraēlas, Meksikas, Austrālijas, Slovākijas, Ukrainas, Nīderlandes un citu valstu atlētiem.