MTB

Purniņš un Priževoits saglabā ceturto vietu “Cape Epic” kopvērtējumā amatieru grupā

Piektdien Dienvidāfrikā ar piektā posma sacensībām turpinājās “Absa Cape Epic”  MTB daudzdienu velobrauciens. Amatieru konkurencē vīriem “Ezerkauliņi” komandas braucēji – Lauris Purniņš un Jānis Priževoits finišēja 13. vietā, bet “Riga Bicycle” vienības vīriem – Atim Vidovskim un Edgaram Ābolam 71. pozīcija.

Piektajā posmā dalībniekus sagaidīja 102 kilometru garu distanci ar 2450 augstuma metriem. Trases pirmā daļa izteikti veda kāpumā augšā, bet turpinājums bija gan ar tehniskiem nobraucieniem, gan īsākiem kāpumiem.

Latvijas vadošais pāris šajās sacensībās – Lauris Purniņš un Jānis Priževoits (“Ezerkauliņi”)132 pāru konkurencē finišēja 13. vietā. Trasi latvieši veica pēc 5 stundām 33 minūtēm un 12 sekundēm.  Smagajās un raksturu prasošajās sacensībās starp amatieriem uzvarēja mājinieki – Olivers Muniks un Rogans Smarts, kuri brauca par 26 minūtēm ātrāk nekā mūsu vīri.

Lieliski cīnījās arī Atis Vidovskis un Edgars Ābols, kuriem šajā posmā 71. vieta (+01:57:05).

Kopvērtējumā Lauris un Jānis saglabā ļoti augsto ceturto vietu. Tuvākie sekotāji – vācieši Markuss Jahns un Bendžamins Mihaels pietuvojušies līdz 40 sekundēm. Pirmais trijnieks tagad jau ir vairāk nekā 40 minūšu attālumā. Atis un Edgars tikmēr ieņem 63. pozīciju.

Sacensības turpināsies sestdien, kad tiks veikts 78 kilometru garais sestais posms ar 2300 augstuma metriem. “Cape Epic” noslēgsies svētdien.