MTB

Blūms Pasaules kausa sezonu iesāk ar 19. vietu saīsinātajā krosā; sestdien starts Muižniekam

Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms (“KMC Racing team”) piektdien Čehijas pilsētā Nove Mesto finišēja 19. vietā Pasaules kausa pirmā posma kalnu riteņbraukšanā (MTB) saīsinātā krosa (XCC) sacensībās. Sestdien Pasaules kausa MTB maratona sacensībās debitēs Oskars Muižnieks.

Saīsinātā krosa sacensībās startēja 41 labākais sportists no 20 valstīm pēc pagājušā gada kopvērtējuma. Viņu vidū arī Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Blūms. Divas nedēļas atpakaļ cēsinieks uzvarēja mājas posmā Latvijas valsts mežu maratona Gravel distancē, bet aizvadītajā nedēļā viņš palika nepārspēts Nīderlandes kausā XCO krosā.

Saīsinātā krosa distance bija nedaudz vairāk nekā kilometru gara un izcēlās ar lielu dinamiku, un vairākiem mākslīgajiem, kā arī dabīgajiem šķēršļiem. Savu favorīta statusu apliecināja pērnā gada Eiropas čempions Toms Pidkoks. Titulētais brits, kurš šajā pavasarī izcīnīja uzvaru prestižajā grants ceļu sacīkstē – “Strade Bianche” – trasē pavadīja 20 minūtes un 17 sekundes. Tuvākais sekotājs Sams Gazē no Jaunzēlandes tika apsteigts par 1 sekundi. Trijnieku noslēdza vācietis Luka Švarcbauers (+00:00:01).

Mārtiņš Blūms finišēja tikai 11 sekundes aiz uzvarētāja un ierindojās 19. vietā. Piektajā no 11 apļiem Blūms uzrādīja pat otro apļa laiku. Kopumā viņam 14. ātrākais aplis starp visiem dalībniekiem.

Pamatsacensības gaidāmas svētdienas pēcpusdienā. Tikmēr jau sestdien Pasaules kausa posmā MTB maratonā, kas notiks turpat Nove Mesto, debitēs Latvijas čempions Oskars Muižnieks no “DTG – MySport”. Šādā formātā MTB maratons Pasaules kausā integrēts pirmo reizi.