MTB

Muižnieks distances laikā atkopjas un izcīna 21. vietu EČ MTB maratonā

Latvijas čempions Oskars Muižnieks svētdien Francijā ieņēma 21. vietu Eiropas čempionātā MTB maratonā. Tikmēr pērnā gada Eiropas čempions Masters klasē Lauris Purniņš šajā konkurencē šogad finišēja piektajā vietā.

Bez Oskara un Laura, Latvijas godu Eiropas čempionātā aizstāvēja arī Jānis Priževoits. Riteņbraucējus sagaidīja 95 kilometrus gara un kāpumiem ļoti bagātība trase. Sportisti pievarēja 3070 augstuma metrus. Trase bija arī prasīga tehniskajā ziņā.

Oskars Muižnieks vīru elitē no starta brauca ļoti tuvu līderiem. Paņemtais temps gan vienā brīdī kļuva par smagu. Oskars savas pozīcijas sāka pakāpeniski zaudēt. Turpinājumā liepājnieks gan atrada spēku rezerves, lai turpinātu cīņu ne tikai par izdzīvošanu, bet arī veiktu kāpumu vietu izteiksmē. Mūsu riteņbraucējs līdz finišam prata aizcīnīties līdz 21. vietai. Trasē Muižnieks pavadīja 4 stundas 46 minūtes un 5 sekundes.

Uzvarēja beļģis Vouts Allemans, kurš distancē pavadīja par 17 minūtēm un 24 sekundēm mazāk. Labs panākums latviski runājošajam igauņu riteņbraucējam Pēteram Prūsam, kurš starp 118 finišējušajiem izcīnīja sesto vietu (04:33:35).

Arī Masters 35 – 39 grupas vīri veica šo pašu distanci ko elites braucēji. Lauris Purniņš sākuma daļā turējās līderu pulkā, tomēr distances otrajā pusē nedaudz atkāpās un finišēja piektajā vietā (05:14:19). Otrs mūsu sportists Jānis Priževoits debijas Eiropas čempionātā aizcīnījās līdz 13. vietai (05:28:02).