MTB

Blūms izcīna 12. vietu Pasaules kausa XCO krosa 3. posmā; Ermane - Marčenko 38. vietā dāmu U23 grupā

LETA. Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Austrijā ieņēma 12.vietu Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā (MTB XCO). Dāmu U23 grupā Evelīna Ermane-Marčenko 62 dalībnieču konkurencē ierindojās 38. vietā.

Vīru elitē  113 riteņbraucēju konkurencē 24,4 kilometrus garo distanci visātrāk veica šveicietis Larss Forsters, kurš finišēja pēc stundas un 17,41 sekundes. Viņš par 14 sekundēm apsteidza Vācijas braucēju Luku Švarcbaueru un par 23 sekundēm - čehu Održeju Cinku.

Blūms trasi veica minūti un 45 sekundes lēnāk par uzvarētāju, ieņemot 12.vietu. Jau ziņots, ka piektdien Blūms Leogangā kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena saīsinātajā krosā (MTB XCC). Šī trase bija kāpumiem ļoti bagāta. Nobraucienos būtiskas priekšrocības iegūt nevarēja. Blūms ilgu laiku turējās no 12. - 16. vietai. Pēdējā aplī mūsu sportists demonstrēja ļoti jaudīgu sniegumu, apsteidzot trīs sportistus. 12. vieta ir otrs visu laiku augstākais panākums Mārtiņam XCO krosā elites konkurencē.

Sezonas pirmajā posmā Blūms XCC sacensībās finišēja 19.vietā un XCO distancē ierindojās 23. pozīcijā, bet otrajā posmā saīsinātajā krosā ieņēma 22. vietu un XCO distancē - astoto vietu.

U23 dāmu elitē startēja "ZZK" komandu ikdienā pārstāvošā Evelīna Ermane-Marčenko. Trenera Vilmāra Tomsona audzēkne 62 dalībnieču konkurencē izcīnīja 38. vietu, kas pavisam noteikti ir gana atzīstams panākums.