MTB

Aizvadīts aizraujošs LVM MTB un Gravel maratona posms Lācītēs

Sestdien Gulbenes novada Lācītēs aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona sezonas trešais posms. “Toyota” Gravel distances absolūtajā vērtējumā uzvarēja Raivis Ritums un Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Tikmēr “Lielbāta” MTB distancē triumfi – Ģirtam Cirevlim un Anitai Antonei. Foto: Agnis Melderis.

Lācītes velo mīļus no visas Latvijas un apkārtējām valstīm uzņēma otro gadu pēc kārtas. Sacensību starta un finiša vieta tika izveidota ļoti sakoptā un gleznainā vietā Gaujas krastā. Trašu veidotāji parūpējās par ātrām un dinamiskām distancēm. Jaunākie pedāļu minēji, kas startēja “Maxima” bērnu braucienos, sacentās dinamiskā trasē, kur netrūka ne taku, ne arī nelielu kāpumu.

“Toyota Gravel” distancē tās dalībnieki veica 67,7 kilometru garu distanci pa grants, meža un asfalta seguma ceļiem. Distances laikā vairākiem līderiem novirzoties no maršruta, finišā ātrākais izrādījās “Giant& Liv team” braucējs Raivis Ritums. Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis distancē pavadīja 1 stundu 59 minūtes un 18 sekundes.

Nepilnu sekundi vēlāk finišēja Raivja komandas biedrs un kopvērtējuma līderis Kaspars Serģis. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr kāpa “Velo komanda Ogre” braucējs Sandijs Kļaviņš  (+00:00:42). TOP 6 iekļuva arī – Kristers Kovgers, Kārlis Valters Grundulis un Nauris Inovskis.

Dāmām nepārspēta izrādījās kopvērtējuma vadībā esošā Katrīna Jaunslaviete-Kipure no “ZZK”. 6 minūtes vēlāk sekoja Renāte Rodionova, kurai otrā vieta. Trijnieku noslēdza Zane Kaļverša-Ķenģe.

Komandu vērtējumā uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme”. Sekojas “Giant&Liv team” un “Virsotne – Marmot”.

46,7 kilometru garā “Lielbāta” MTB distance tika sadalīta divos apļos. Distances otrajā pusē izšķirošu solo atrāvienu spēja izveidot iepriekšējo gadu čempions Ģirts Cirvelis. “Roadex” braucējs vadību prata nosargāt līdz finišam, izcīnot sezonas pirmo uzvaru. Trasē iecavnieks pavadīja 1 stundu 32 minūtes un 3 sekundes. Otrā vieta kopvērtējuma vicelīderim Raineram Zviedrim no “Dako Ziemeļvidzeme” (+00:00:19). Tikmēr TOP3 noslēdza Rolands Burcevs (“VeloExpress Scott”).

Dāmām pirmā vieta Anitai Antonei (“Giant&Liv team””), kura par nepilnām trīs minūtēm pārspēja “Maxima” braucēju Lauru Ramani . Trijnieku noslēdza talantīgā gulbeniete Ieva Kalniņa no “VeloRīts” (+00:05:55). Komandu ieskaitē pirmie “Dako Ziemeļvidzeme”, otrie “Velo Klubs Sigulda”, bet trešie –“Valmieras velo vienība”.

22,8 kilometru garajā “Mammadaba” veselības braucienā zēnu grupā uzvarēja “Ķekavas NSS” braucējs Kristers Štrauhmanis (00:48:00). Finiša spurtā viņš pārspēja Ričardu Hansonu no “Belo Cycling Project/ RRS”). Trešā vieta “Engures sportam” pārstāvim Jurģim Freinātam. Meitenēm drošs panākums Ievai Jurēvičai no “LiVelo Zelta zeme” (00:55:56). Sekoja U12 līdere Katrīna Hansone (“Belo Cycling Project”) un “Latvian Cycling girls” pārstāve Samanta Roziņa.

Sezonas turpinājums gaidāms 16. jūlijā Smiltenē.