MTB

Blūms uzreiz aiz desmitnieka PK posmā kalnu riteņbraukšanas saīsinātajā krosā

LETA. Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms piektdien Itālijā finišēja 11.vietā Pasaules kausa posma sacensībās saīsinātajā krosā (MTB XCC). 40 riteņbraucēju konkurencē 8,8 kilometrus garo distanci Blūms veica 19 minūtēs un 53 sekundēs, no uzvarētāja vācieša Lukas Švarcbauera atpaliekot tikai astoņas sekundes.

Otro vietu izcīnīja DĀR riteņbraucējs Alans Heterlijs, kurš piekāpās divas sekundes, bet francūzis Džošua Dubā zaudēja trīs sekundes un noslēdza labāko trijnieku. Blūms par sniegumu nopelnīja 90 pasaules ranga punktus.

Svētdien norisināsies sacensības olimpiskajā krosā (MTB XCO).

Sezonas pirmajā posmā Blūms XCC sacensībās finišēja 19.vietā un XCO distancē ierindojās 23.pozīcijā, bet otrajā posmā saīsinātajā krosā ieņēma 22.vietu, bet XCO distancē - astoto vietu. Trešajā posmā latvietis XCC ierindojās trešajā pozīcijā un 12.pozīcijā XCO distancē.

Pērn Blūms pasaules čempionātā izcīnīja 11.vietu olimpiskajā krosā un finišēja piektais saīsinātajā krosā, savukārt pasaules meistarsacīkstēs MTB maratonā cēsnieks bija sestais.