MTB

Blūms finišē astotajā vietā noslēdzošajā Salaminas krosā

Latvijas labākais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms (“KMC Racing”) noslēdzis sacensību sēriju Grieķijas salā Salaminā notiekošajās UCI kategorijas XCO krosa sacensībās. HC kategorijas sacensībās cēsinieks izcīnīja astoto vietu.

Mārtiņš Blūms XCO krosa sezonu Salaminas salā iesāka ar sesto un ceturto vietu UCI C1 kategorijas sacensībās. Svētdien trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis bija viens no 45 sportistiem jau HC kategorijas sacensībās. Šeit sportisti varēja nopelnīt krietni lielāku UCI pasaules ranga punktu skaitu.

Ļoti spraigās sacensībās, sportistiem visas distances garumā braucot gana blīvi, uzvaru svinēja šveicietis Filippo Kolombo. Viņš trasē pavadīja 1 stundu 20 minūtes un 38 sekundes. Tuvāko sekotāju Sebastianu Fini Karstensenu no Dānijas, Kolombo apsteidza par 4 sekundēm. Pirmi desmit finišētāji iekļāvās 30 sekunžu robežās.

Viņu pulkā bija arī Mārtiņš Blūms. Latvijas čempions finišēja astotajā vietā, pēdējos metros par nieka tiesu pārspējot francūzi Matisu Ažaro. Uzvarētājam cēsinieks zaudēja 24 sekundes. Viņš arī nopelnīja 27 UCI Pasaules ranga punktus.

Pasaules kausa sezonas starts gaidāms no 12. – 14. aprīlim Brazīlijā.