MTB

Blūms izcīna 19. vietu Pasaules kausa 3. posma XCC krosā

Sestdien Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošajā UCI MTB Pasaules kausa trešajā posmā vīru elites saīsinātā krosa sacensībās Mārtiņš Blūms finišēja 19. vietā. Tikmēr dāmu U23 olimpiskā krosa sacensībās Evelīna Ermane-Marčenko nefinišēja.

Vīru XCC krosā startēja 40 labākie sportisti pēc Pasaules kausa kopvērtējuma. Sacensības aizritēja ļoti blīvi, nevienam no braucējiem neiegūstot būtisku pārsvaru.

Patiesi dramatiskā cīņā, kur līdz pēdējiem metriem sekundes robežās bija seši sportisti, uzvaras laurus plūca pazīstamais francūzis Viktors Koreckijs. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs un Pasaules čempions Kristofers Blevins. Tikmēr trešais ar tādu pat laiku kā uzvarētājam bija šveicietis Tomass Litšers. Uzvarētāja laiks trasē 19 minūtes un 34 sekundes. Mārtiņš Blūms finišēja 19. vietā, 7 sekundes aiz Koreckija.

Svētdien pulksten 15:00 pēc Latvijas laika notiks elites vīru olimpiskā (XCO) krosa sacensības ar Mārtiņu Blūmu dalībnieku vidū. Tiešraide kanālā “Eurosport”.

U23 dāmu grupā Evelīna Ermane-Marčenko startēja no pašas aizmugures. Kopumā uz starta izgāja 74 sportistes. Evelīna pirmo apli pabeidza 68. pozīcijā, pēc tam noslīdot nedaudz zemāk. Finišu mūsu sportiste, diemžēl, nesasniedza.