Neilands finišē 24. vietā “Parīze – Nica” otrajā posmā

Pirmdien Francijā aizvadīts “Parīze – Nica” velobrauciena otrais posms. Uzvaru 188 kilometru garajā distancē svinēja “DSM” komandas Nīderlandes riteņbraucējs Sēss Bols, bet Krists Neilands finišēja lielās grupas priekšējā daļā un ieņēma 24. vietu.

Tāpat kā vakar notikušajā “Parīze – Nica” pirmajā posmā, arī otrajā etapā lielu kāpumu nebija. Tādējādi varēja paredzēt uzvarētāja noskaidrošanu finiša spurtā. Jāņem gan vērā, ka šajā posmā pēdējie kilometri veda pa krietni šaurākiem ceļiem.

Savu lomu 188 kilometru garās distances sākuma daļā nospēlēja sānu vējš. Lai arī vējš nebija kritiski stiprs, tomēr tā stiprums komplektā ar braucēju nervozitāti peletonu sadalīja vairākās daļās. Savu iespaidu atstāja arī vairāki kritieni. Turpinājumā gan grupa atkal sabrauca kopā. Pēc atrāvienu likvidēšanas, notika spraiga cīņa par pozīciju uz pēdējiem kilometriem.

Krists Neilands ar komandas biedriem uz izšķirošajiem mirkļiem virzīja franču sprinteri Rūdiju Barbjē. Sākotnēji plāns nostrādāja teicami. “Israel Start – Up Nation” vīri izkaroja vietu peletona priekšā. Tomēr pēc viena no apļveida krustojumiem situācija strauji mainījās, kā rezultātā komandas “vagons” sadalījās un zaudēja pozīcijas.

Spraigā finiša spurtā uzvarēja Nīderlandes riteņbraucējs Sēss Bols no vācu komandas “DSM”. Viņš distancē pavadīja 4 stundas 27 minūtes un 59 sekundes. Otrā vieta Madsam Pedersenam no “Trek – Segafredo”, bet trešais bija “BikeExchange” austrāliešu riteņbraucējs Maikls Metjūss . Pirmā posmā uzvarētājs Sems Benets šoreiz palika piektajā vietā.

No “Israel Start – Up Nation” vīriem Rūdijs Barbjē finišēja desmitajā vietā. Mūsu Krists Neilands paveica labu darbu komandas labā līdz izšķirošajiem mirkļiem, pats finišējot vadošās grupas priekšējā daļā. Kuldīdzniekam 24. vieta. Tūri turpina 159 riteņbraucēji.

Kopvērtējumā par jauno līderi kļuvis Maikls Metjūss, kurš par 4 sekundēm apsteidz Madsu Pedersenu. Krists Neilands ieņem 43. pozīciju, no līdera atpaliekot 14 sekundes. Tūre turpināsies otrdien, kad tiks veikts 14,4 kilometru garais individuālais brauciens.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044