Lietuvas kausā Bogdanovičs uzvar etapu; Krasts kopvērtējumā otrais

Nedēļas nogalē aizvadīts Lietuvas “Plento taure” seriāla posms – “Šakiai Grand Prix”. Uzvaru sacensību otrajā posmā svinēja “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas Latvijas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, kamēr kopvērtējumā otrais bija viņa komandas biedrs Alekss Krasts.

Kamēr Latvijā velo sezonas sākums ir tikai gaidāms, kaimiņos Lietuvā aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās “Plento taure” seriāla otrais posms šosejas riteņbraukšanā – “Šakiai Grand Prix”. Trīs dažādās divīzijās startēja ap 400 dalībnieku. Kupli pārstāvēta bija arī Latvija. Sacensības norisinājās divu dienu garumā. Pirmajā dienā notika individuālais brauciens, kam sekoja grupas brauciens. Otrajā dienā risinājās vēl viens grupas brauciens.

Pirmajā divīzijā solo braucienā no latviešiem visaugstāk finišēja Latvijas čempions Andris Vosekalns. “Evelo Team/ RRS” pārstāvis sasniedza trešo labāko laiku. Uzvarētājam Venatam Lašinim Andris piekāpās tikai vienu sekundi. TOP 20 no latviešiem iekļuva arī – Māris Bogdanovičs, kuram septītā vieta (+00:00:11), devītais bija Alekss Krasts (+00:00:12), 13. Gatis Smukulis (+00:00:20), 15. Bruno Mārtiņš Binovskis (+00:00:27), 19. Kristaps Knops (+00:01:30). Kopumā pirmajā divīzijā startēja 85 dalībnieki.

Otrajā posmā, kura garums sasniedza 55,9 kilometrus uzvarētāja liktenis izšķīrās divu braucēju finiša spurtā. Lielisks pēdējos metros bija Māris Bogdanovičs, kurš pārspēja mājinieku favorītu Venatas Lašini un izcīnīja skaistu uzvaru. Trasē Māris pavadīja 1 stundu 13 minūtes un 1 sekundi. Sekotāju grupiņa finišēja 13 sekundes vēlāk. Kristaps Knops ieņēma piekto vietu, Andris Vosekalns bija astotais, Artūrs Krasts devītais, Bruno Mārtiņš Binovskis desmitais, Ēvalds Pavlovs 12., Aivis Leibmans 21.

Viss izšķīrās trešajā posmā. “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”, kuras līderis Māris Bogdanovičs kopvērtējumā bija otrais, izvēlējās nedaudz mainīt taktiku, par savu līderi kopvērtējumā virzot lieliski sezonu iesākušo Aleksu Krastu. Posma laikā izveidojās jaudīgs atrāviens ar Krastu, Smukuli, Knopu un Binovski. Konkurentiem neizdevās šo kompāniju panākt.

Finišā uzvarēja Mantas Januškēvičus, bet no latviešiem 88 kilometru garajā distancē labākais bija Kristaps Knops, kuram trešā vieta. Alekss Krasts bija piektais, Bruno Mārtiņš Binovskis devītais, bet Gatis Smukulis 11.

Kopvērtējumā uzvarēja Rokas Kmielauskas, kuram deviņas sekundes zaudēja un otro vietu ieguva Alekss Krasts. Sestā vieta Kristapam Knopam, astotā Mārtiņam Binovskim, devītā Mārim Bogdanovičam, 12. Andrim Vosekalnam,  18. Gatim Smukulim, 19. Danielam Kučerjavijam, 20. Robertam Andersonam.

Komandām pirmā vieta “Evelo Team/ RRS”, kam otrajā vietā sekoja “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”/.

Sekmīgākais no latviešiem otrajā divīzijā bija Mārtiņš Pētersons, kurš 118 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto trešo vietu. Mārtiņš uzvarētājam Dominikam Burkam piekāpās par 23 sekundēm.