Pluto gūst UCI punktus beļģu klasikā; Ansonam sekmīgs etaps Polijā

Nedēļas nogalē UCI līmeņa startus aizvadījuši četri Latvijas šosejas riteņbraucēji. Mārtiņš Pluto Beļģijā finišēja 18. vietā un ieguva trīs pasaules ranga punktus “Elfstedenronde” viendienu velobraucienā (UCI 1. kategorija). Tikmēr Kristers Ansons ieņēma piekto pozīciju “Tour of Malopolska” velobrauciena otrajā posmā.

Aizvadītā nedēļas nogale UCI līmeņa šosejas riteņbraukšanas sacensību skaita ziņā bija ļoti ražīga. Kamēr trīs vadošie Latvijas šosejas riteņbraucēji aizvadīja plānveidīgus treniņus turpmākajai sezonas daļai, četri citi latvieši aizvadīja trīs dažādus startus.

Savu karjeras sekmīgāko sezonu turpina Mārtiņš Pluto. Nīderlandes komandu “Abloc CT” pārstāvošais riteņbraucējs svētdien ņēma dalību Beļģijas pilsētā Brigē notiekošajās UCI 1. kategorijas viendienu sacensībās. 193 kilometru garās distances beigu daļa veda pa apļiem. Distancē netrūka šauro beļģu ceļu un nelielu grants/bruģa posmu, tomēr izpalika nopietnāki pauguri.

Mārtiņš Pluto sacensības aizvadīja gana aktīvi, esot pamanāms grupas priekšā. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā. Tajā ātrākais izrādījās mājinieks Toms Merlīrs no “Alpecin – Fenix” komandas. Otrajā vietā finišēja leģendārais Marks Kavendišs (“Deceuninck – Quick Step”), kamēr trešā pozīcija Sašam Vēmāsam (“Sport Vlaanderen – Baloise”). Līderu grupas laiks distancē – 4 stundas 16 minūtes un 30 sekundes.

Mārtiņš Pluto finišēja 18. vietā, 3 sekundes aiz uzvarētāja. Mūsu sportists ieguva 3 UCI pasaules ranga punktus 122 no 158 startējušajiem riteņbraucējiem.

Trenera Toma Flakša vadībā Polijā notiekošo UCI 2. kategorijas daudzdienu velobraucienu “Tour of Malopolska” aizvadījuši “Ampler Development” vienību pārstāvošie latvieši – Pauls Rubenis un Kristers Ansons.

Sacensības sastāvēja no prologa un trīs etapiem. Prologā, kas bija 1,4 kilometru garš un veda stāvā kāpumā, Kristers sasniedza 57., bet Pauls 89. laiku. 124 kilometru garajā pirmajā posmā ar finišu kalnā uzvarēja čehs Mihaels Šlīgels (03:15:05). No “Ampler” vīriem visaugstāk ierindojās soms Antī Jusī Juntunens (+00:00:49), kuram 26. vieta. Ansonam 94. (+00:05:19), bet Rubenim 111. pozīcija (+00:09:44).

Sekmīgākais igauņu komandai padevās otrais posms. Uzvarētāja liktenis šeit noskaidrojās grupas finiša spurtā. “Ampler” attīstības komanda pēdējiem metriem virzīja mūsu Kristeru Ansonu. No Talsu novadu nākušais sportists nepievīla un  spraigā cīņā finišēja piektajā vietā. Uzvarēja polis Patriks Stoss. Pauls Rubenis finišēja līderu grupā ar tādu pat rezultātu kā uzvarētājs. Paulam 17. pozīcija starp 146 finišējušajiem.

Sacensības noslēdzās svētdien ar 123 kilometru garu izteiktu kalnu etapu. Solo uzvaru guva ukrainis Anatolijs Budjaks, kurš tuvāko sekotāju Pāvelu Cišļiku no Polijas apsteidza par 27 sekundēm. No latviešu pārstāvētās vienības Uko Peltonens fnišēja 37. vietā (+00:05:15). Ansonam un Rubenim attiecīgi 78. un 107. vieta.

Savu piekto sezonas startu aizvadījis “Amore&Vita – Prodir” komandu pārstāvošais kuldīdznieks Kristaps Pelčers. Viņš sekmēja komandas biedra Marko Tizas septīto vietu Šveicē notiekošajā UCI 1. kategorijas velobraucienā “Grosser Preis des Kantons Aargau”. Pelčers pats finišu smagajā sacīkstē nesasniedza.