Lieliskais Skujiņa sniegums sekmē komandas biedra triumfu Bezēšas velobrauciena ievadā

Trešdien lielisku sniegumu Besēžas velobrauciena pirmajā posmā demonstrēja Latvijas čempions Toms Skujiņš, kurš sekmēja komandas biedra Madsa Pedersena uzvaru, bet pats finišēja desmitajā pozīcijā. Krists Neilands savā sezonas pirmajā startā ieņēma 60. vietu Valensijas tūres pirmajā etapā. Foto: Bettini photo.

Toms Skujiņš:

Trešdien Francijā sākās 52. Besēžas daudzdienu velobrauciens (UCI 1. kategorija), kurā pēc desmit gadu pārtraukuma startē arī Latvijas čempions Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”). Iepriekš Toms šajās sacensībās startēja pārstāvot Marseļas komandu. Velobraucienā kopumā tika iekļauti pieci posmi. Lielākā daļa no tiem risināsies paugurainās distancēs.

Pirmajā etapā, kas bija 160 kilometru garš un līdzens, savu ietekmi noteica spēcīgās vēja brāzmas. Daļa distances veda pa klajumiem, kur sānu vējos peletons dalījās. Lieliski šajā haotiskajā sacīkstē bija “Trek – Segafredo” vīri, kas spēja būt priekšā arī tad, kad 60 kilometrus līdz finiša peletonā notika kritiens, aiz kura aizkavējās virkne ļoti spēcīgu braucēju. Sacensību vadībā bija ap 40 braucēju liela līderu grupa, kurā ietilpa arī Skujiņš viņa komandas sprinteris Mads Pedersens.

Toms kārtējo reizi apliecināja savas kvalitātes, esot starp pašiem aktīvākajiem braucējiem grupas priekšā. Toma mērķis bija, lai grupai nepiebrauktu sekotāji, savukārt Pedersens gatavojās sevi apliecināt finišā. Plāns izdevās par visiem simts procentiem. Pedersens tika nogādāts perfektā pozīcijā pirms finiša kāpuma. Lielākais nopelns šeit carnikavietim. Dānis pēdējos metros bija pārliecinoši ātrākais, izcīnot skaistu uzvaru (03:32:47). Otrā vieta Hugo Hofšteteram no “Arkea Samsic”, bet trešā pozīcija norvēģim Edvalam Boasonam Hagenam (“Direct Energie”).

Toms Skujiņš, neskatoties uz lielo darba vējainajā sacīkstē, finišēja cienījamajā desmitajā vietā 145 dalībnieku konkurencē (+00:00:11). Velobrauciens turpināsies ceturtdien ar 156 kilometru garu otro etapu.

Krists Neilands:

Sezonas pirmās sacensības kuldīdzniekam Kristam Neilandam ir Valensijas daudzienu velobrauciens, kas risinās jau 73. reizi. Sacensībās iekļauti pieci posmi, no kuriem kāpumiem bagātākais būs trešais etaps.

Pirmajā posmā riteņbraucēji veica 166,7 kilometru garu distanci, kurā iekļauti virkne kāpumu un tehnisku nobraucienu. Ktists Neilands ar komandas biedriem strādāja pieredzējušā dāņu kopvērtējuma braucēja Jakoba Fuglsanga labā. Tieši Krists kopā ar Benu Hermansu visilgāk bija vadošajā grupā kopā ar Fuglsangu, tomēr pirms izšķirošajiem notikumiem latviešu sportists bija savu darbu paveicis un kontaktu no grupas zaudējis.

Noslēdzošajā kāpumā notika vairāki uzbrukumi. No tiem sekmīgs bija beļģu riteņbraukšanas zvaigznes Remko Evenpūla bēgšanas mēģinājums. Neviens no konkurentiem nespēja sekot Remko. “Quick – Step” riteņbraucējs pārliecinoši izcīnīja uzvaru, finišējot pēc 4 stundām 16 minūtēm un 32 sekundēm.

16 sekundes vēlāk finišēja Krievijas riteņbraucējs Aleksandrs Vlasovs no “Bora – hansgrohe”, kuram otrā vieta. Trešā pozīcija tikmēr Karlosam Rodrigesam no “Ineos” vienības. Neilanda pārstāvētās vienības līderis Fuglsangs ieņēma astoto vietu, 32 sekundes aiz posma uzvarētāja.

Krists Neilands 159 dalībnieku konkurencē finišēja 60. vietā, 4 minūtes un 18 sekundes aiz uzvarētāja. Velobrauciens turpināsies ceturtdien, kad tiks veikts 171 kilometru garais otrais posms.