Skujiņam augstā devītā vieta Besēžas velobrauciena kopvērtējumā

Svētdien UCI līmeņa startus aizvadījuši četri Latvijas riteņbraucēji. Toms Skujiņš Francijā sasniedza 24. rezultātu “Etoile de Bessèges” solo braucienā, bet kopvērtējumā izcīnīja augsto devīto vietu. Krists Neilands tikmēr ieņēma 28. vietu Valensijas tūres noslēdzošajā posmā, kamēr Lijai Laizānei “Vuelta CV Feminas” sacensībās 68. pozīcija.

Toms Skujiņš:

Svētdien ar 11 kilometru garu individuālo braucienu Francijas dienvidos noslēdzies Besēžas daudzdienu velobrauciens (UCI 1. kategorija). Uzvaru noslēdzošajā etapā, kura pēdējie kilometri veda kalnā, svinēja pasaules čempions Filipo Ganna (“Ineos Grenadiers”), kura laiks: 15:32 (42,5 km/h). Otrā vieta “Trek – Segafredo” dāņu riteņbraucējam Madsam Pedersenam (+00:00:06), bet ceturtais palika vēl viens Toma Skujiņa komandas biedrs  Bauke Mollema (+00:00:11).

Toms Skujiņš sasniedza 24. labāko laiku starp 128 finišējušajiem. Tomu no uzvarētāja šķīra 44 sekundes. Kopvērtējumā latvietis zaudēja vienu pozīciju, tūri noslēdzot devītajā vietā, kas atzīstams rezultāts. Uzvarētājam Benžamā Tomā no “Cofidis” Skujiņš zaudēja 1 minūti un 48 sekundes, esot visaugstāk starp “Trek – Segafredo” vīriem. Latvijas čempions saņēma arī 25 UCI pasaules ranga punktus, kas ļaus pacelties pasaules rangā.

Krists Neilands:

Valensijas velobrauciens (UCI 2 Pro) svētdien noslēdzās ar 92 kilometru garu posmu bez lieliem kāpumiem. Tapa skaidrs, ka uzvarētāja liktenis visdrīzāk izšķirsies finiša spurtā. Neilanda komandai šajās sacensībās izteikta sprinta līdera nebija. Uzsvars tika likts uz dāņu kopvērtējuma vīra Jakoba Fūglsanga pozīcijas sekmēšanu kopvērtējumā. Dānis pirms pēdējā posmā ieņēma sesto vietu.

Lai arī pēdējā posma laikā bija vairāki atraušanās mēģinājumi, tomēr kopvērtējuma līdera Aleksandra Vlasova komandas biedri no “Bora – hansgrohe”, kā arī vadošās sprinteru vienības kontrolēja notikumus, kas vainagojās lielās grupas finiša spurtā. Ātrākais tajā bija “Quick – Step” vienības nīderlandiešu riteņbraucējs Fabio Jakobsens, kurš pērn atgriezās riteņbraukšanā pēc 2020. gada šaušalīgā kritiena Polijas tūrē. Otrā vieta Eliam Vivjānī (“Ineos Grenadiers”), bet trešā Aleksanderam Kristofam (“Intermarche – Wanty – Gobert”).

Krists Neilands finišēja vadošajā grupā un ieņēma 28. vietu, kas bija otrs augstākais rezultāts starp savas pārstāvētās vienības biedriem. Kopvērtējumā Krists sacensības noslēdza 43. vietā, bet uzvaru svinēja Aleksandrs Vlasovs.

Lija Laizāne, Līna Svarinska:

Sezonu Valensijā svētdien atklāja arī divas Spānijas vienības pārstāvošās Latvijas sieviešu šosejas riteņbraukšanas izlases sportistes – Lija Laizāne un Līna Svarinska. Ja Lija “Eneicat RBH Global” vienību pārstāv jau ceturto gadu, tad Latvijas čempione Līna starpsezonā pievienojās “Farto BTC” vienībai.

“Vuelta CV Feminas” velobraucienā startēja 120 riteņbraucējas, kas veica 92 kilometru garu distanci bez lieliem kāpumiem. Arī šeit viss izšķīrās vien finiša spurtā. Ātrākā bija titulētā itāliete Marta Bastinellī. Tikmēr no mūsu dāmām finišu sasniedza Lija Laizāne, kura ieņēma 69. vietu (+00:00:23).