Ansons izcīna astoto vietu sacensībās Francijā; Pluto nenoslēdz Antālijas tūri

Sestdien Francijā astoto vietu Francijā notiekošajā nacionālā kausa sacensībās “Tour du Centre – Var” izcīnīja Latvijas šosejas riteņbraucējs Kristers Ansons, kamēr Kristiāns Belohvoščiks 119 dalībnieku konkurencē ieņēma 29. vietu. Antālijas tūres noslēdzošajā etapā uz starta traumas dēļ iziet nevarēja Mārtiņš Pluto, kurš iepriekš piedzīvoja smagu kritienu velobrauciena pirmajā posmā.

Francijā apgriezienus uzņemt sākusi nacionālā kausa sacensības šosejas riteņbraukšanā. Aizvadīti jau vairāki elites divīzijas velobraucieni ar pasaules tūres, pro kontinentālo un kontinentālo komandu dalību. Sākušās arī sacensības divīziju vienībām.

Šogad pirmās divīzijas klubu no Sentetjēnas pilsētas pārstāv talsinieks Kristers Ansons, kurš iepriekšējos trīs gadus aizstāvēja Igaunijas UCI kontinentālās komandas “Ampler Development” krāsas. Kristeram šī ir pirmā sezona jau kā elites kategorijas braucējam. Viņš gan nebija vienīgais latvietis, kurš izgāja uz starta “Tour du Centre – Var” velobraucienā. Sacensībās startēja arī otro gadu “Monaco” vienību pārstāvošais Kristiāns Belohvoščiks.

Velobraucienā riteņbraucēji veica 114 kilometru garu un pauguriem bagātīgu distanci. Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Ātrākais tajā izrādījās 1. divīzijas komandu “Wagner Cycling” pārstāvošais francūzis Aleksis Karsemels (02:41:50).

Kristers Ansons finišēja vadošās grupas priekšā un izcīnīja astoto vietu, kamēr Kristiāns Belohvoščiks ierindojās 29. vietā (+00:00:00).

Svētdien abi latvieši startēja “Boucles du Haut-Var” velobraucienā. Kristers pirmajā posmā izcīnīja astoto vietu, kamēr Kristiāns nefinišēja.

Svētdien Turcijā noslēdzies UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciens – “Tour of Antalya”, kurā startēja arī Mārtiņš Pluto. Latviešu riteņbraucējs noslēdzošajā posmā uz starta neizgāja, kam par iemeslu bija pirmajā posmā gūtais savainojums kritienā īsi pirms finiša. Mārtiņš turpināja sacensības arī nākamajos posmos, palīdzot komandai, bet pats par augstiem rezultātiem necīnoties.

Uzvaru 156 kilometru garajā noslēdzošajā posmā svinēja pazīstamais itāļu sprinteris Jakubs Marečko no “Alpecin Fenix”. Tikmēr kopvērtējumā nepārspēts palika “Uno X” komandas dāņu riteņbraucējs Jakobs Hindsgauls.

Šajā nedēļā starti gaidāmi arī abiem “Trek – Segafredo” vienību pārstāvošajiem latviešu riteņbraucējiem. Toms Skujiņš trešdien Portugālē uzsāks piecu dienu garo “Volta ao Algarve” daudzdienu velobraucienu (Pro kategorija). Tikmēr Emīls Liepiņš svētdien sāks dalību pasaules tūres kategorijas daudzdienu sacensībās “UAE Tour”. Pērn šo sacensību pirmajā posmā Liepiņš izcīnīja respektablo ceturto vietu.