Latvijas jaunajiem trekistiem godalgas un pieredze starptautiskās sacensībās Paņevežā

Nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Paņevežā aizvadītas starptautiskās jaunatnes treka riteņbraukšanas sacensības, kurās startēja arī Latvijas jauniešu un junioru vecuma grupu trekisti. Jauniešu meiteņu konkurencē kēringā trešo vietu izcīnīja Elīza Lejiņa, kamēr šīs pašas vecuma grupas puišu sacensību omniuma kopvērtējumā ceturtā pozīcija Oliveram Jēkabam Skrapcim.

Paņevežas atklātais čempionāts treka riteņbraukšanā šajā gadā norisinājās jauniešu un junioru vecuma grupu sportistiem. Šobrīd vienīgajā Baltijas valstu slēgtajā velotrekā startēja sportisti no Lietuvas, Latvijas,  Somijas, Polijas un Ukrainas. Jāizceļ poļu un ukraiņu junioru izlašu dalība, kas ievērojami pastiprināja sacensību konkurences līmeni.

Mūsu valsti divu dienu garajās sacensībās pārstāvēja Murjāņu sporta ģimnāzijas un “RRS/ Belo CP” riteņbraucēji. Sacensības norisinājās omniumā, sprintā, kēringā, skrečā, punktu sacīkstē.

Ja junioru konkurencē Murjāņu sporta ģimnāzijas riteņbraucējiem pieredzes un gatavības cīnīties par uzvaru ar poļu vadošajiem trekistiem īsti nebija, tad jauniešu konkurencē aina jau pavisam savādāka. Omniumā lieliski sevi apliecināja Olivers Jēkabs Skrapcis (“MSĢ/ Smiltenes BJSS”) un Mārtiņš Purbērziņš (“RRS”). Četru disciplīnu (skreča, tempa brauciena, izslēgšanas brauciena un punktu sacīkstē) kopvērtējumā treneru Jāņa Veides un Agņa Apses audzēknis Skrapcis 15 dalībnieku konkurencē izcīnīja ceturto vietu (104 punkti).

Tikmēr Mārtiņš Purbērziņš ieņēma piekto pozīciju (98 punkti). Vēl no MSĢ sportistiem devītais bija liepājnieks Armands Petkus, kamēr 11. pozīcija citam šīs pilsēta pārstāvim Markusam Lagzdiņam. Uzvarēja ukrainis Georgijs Čažkovs, kurš palika nepārspēts visās disciplīnās (131 punkts). Otrā vieta polim Aleksandram Kasprovičam (123 punkti), bet trešajā pozīcijā ukrainim Pavlo Antoņenko (121 punkti).

Skrečā, jeb grupas braucienā, Skrapcis, esot labākais starp latviešiem, ieņēma sesto vietu. Punktu sacīkstē no Smiltenes nākušajam sportistam piektā vieta (3 punkti), kamēr Markusam Lagzdiņam un Armandam Petkusam attiecīgi astotā un devītā pozīcija (11 punkti).

Junioru konkurencē no latviešiem visaugstvērtīgāko rezultātu sasniedza Dāvis Gludavs, kurš izcīnīja sesto vietu punktu sacīkstē. Liepājnieks uzvarēja pirmajā starpfinišā. 11. vieta 22 dalībnieku konkurencē Ģirtam Harkinam. Omniuma kopvērtējumā pirmās četras vietas aizņēma Polijas izlases sportisti, bet no latviešiem visaugstāk ierindojās Dāvis Gludavs, kuram 15. vieta.

Divas latvietes – Elīza Lejiņa un Līva Šlosberga – startēja jauniešu meiteņu vecuma grupas sacensībās. Elīza koncentrējās uz sprinta programmām. Sprintā titulētā Anda Lejiņa meitai sestā vieta kvalifikācijā, kas neļāva iekļūt pusfinālā. Veiksmīgāk Elīzai izvērtās dalība keiringā, kur “RRS/ Belo CP” pārstāve kvalificējās lielajam finālam. Tajā viņa izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties tikai Polijas un Lietuvas labākajām sportistēm.

Omniumā jaunietēm Līva Šlosberga izcīnīja sesto vietu deviņu dalībnieču konkurencē. Dienu iepriekš Līva ieņēma septīto vietu skrečā, kā arī sesto vietu punktu sacīkstē. Šeit startēja arī Lejiņa, kurai septītā vieta.