Liepiņš finišē 18. vietā Emirātu tūres piektajā posmā

Latvijas izlases un “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš ceturtdien finišēja 18. vietā “UAE” daudzdienu velobrauciena piektajā posmā. Uzvaru lielās grupas finiša spurtā tikmēr svinēja “Alpecin Fenix” komandas beļģu velosportists Jaspers Filipsens, kuram šis bija otrais triumfs velobraucienā.

Pēc trešdien aizvadītā kalnu etapa, kurā uzvaru svinēja galvenais favorīts Tadejs Pogačars no mājinieku komandas “UAE Emirates”, bet latvietis Emīls Liepiņš ierindojās 86. pozīcijā, Apvienoto Arābu Emirātu tūre ceturtdien turpinājās ar trešo līdzenuma etapu. Riteņbraucējus sagaidīja 182 kilometru gara distance bez izteiktiem kāpumiem, toties ar spēcīgu tuksnešu vēju.

Sacensību gaita gan izvērtās atšķirīgāk nekā pirmajos divos līdzenuma posmos. Tas tādēļ, ka dienas atrāviens tika likvidēts 60 kilometrus pirms finiša. Turpinājumā solo vadībā izvirzījās Čehijas čempions Mihaels Kukrle (“Gazprom – RusVelo”). Čehu riteņbraucējs brauca ļoti neatlaidīgi. Vēl 16 kilometrus pirms finiša Kukrles pārsvars pār grupu bija 2 minūtes un 16 sekundes.

Turpinājumā starpību deldēt metās vadošo sprinteru komandas – “Alpecin Fenix”, “Groupama – FDJ”, “Ineos” un citas. Kukrle tika panākts trīs kilometrus pirms finiša. Līdz finišam notika ļoti spraiga bezkompromisa cīņa par pozīciju grupas priekšā, kas nozīmētu arī labāku vietu finiša spurtam. Sākoties pēdējam kilometram grupas priekšā tempu kurināja “Israel Premier Tech” vīri, bet turpinājumā savu vārdu teica citi.

Aizraujošā un ļoti skatāmā cīņā uzvaru svinēja pirmajā posmā triumfējušais beļģis Jaspers Filipsens. 23 gadus vecais sportists otrajā vietā atstāja “Jumbo Visma” nīderlandiešu riteņbraucēju Olavu Kūiju, bet trešais palika titulētais īrs Sems Benets (“Bora – hanshrohe”).

Visaugstāk no “Trek – Segafredo” vīriem šajā posmā ierindojās spānis Marks Brustenga, kuram desmitā vieta. Lielās grupas priekšā finišēja arī Emīls Liepiņš. Dobelnieks finiša līniju šķērsoja 18. vietā.

Kopvērtējuma vadībā pirms noslēdzošajiem diviem posmiem atrodas Pogačars. Slovēnis par 4 sekundēm apsteidz ļoti veiksmīgi kalnu etapu aizvadošo itālieti Filipo Gannu. Emīls Liepiņš, kurš par kopvērtējumu necīnās, ieņem 92. pozīciju.

Velobrauciens turpināsies piektdien ar 180 kilometru garo sesto posmu Dubaijā.

UAE Tour 5. posms – 182 km: (125 dalībnieki)