Krasts pārņem Olimpijas tūres kalnu karaļa kreklu

Piektdien ar nīderlandieša Pētera Šultinga uzvaru aizvadīts UCI 2. kategorijas daudzdienu velobrauciena “OIimpia’s tour” trešais posms. Alekss Krasts iesaistījās dienas atrāvienā un pārņēma kalnu karaļa kreklu, kamēr finišā no latviešiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Pluto, kuram 16. vieta starp 136 finišējušajiem.

Piektdien Vesterborkas pilsētā un tās apkaimē, kur risinājās “Olimpia’s” tūres trešais posms, vējš bija krietni mērenāks nekā dienu iepriekš. Trešajā posmā riteņbraucējus sagaidīja 173,1 kilometru gara distance. Beigu daļā trase gāja pa pilsētas apļiem, tajos iekļaujoties vienam izteiktākam kāpumam, kura beigu daļa bija pa bruģi.

Ap 20. sacensību kilometru no lielās grupas aizbēga trīs riteņbraucēji, starp kuriem arī “Ampler Development” latviešu sportists Alekss Krasts. Līderu trio vadībā noturējās arī pirmajos trijos pilsētas apļos, tomēr vēlāk kā Alekss, tā arī pārējie tika panākti. Aktīvi peletona priekšā brauca Mārtiņš Pluto ar komandas biedriem no “Abloc” vienības. Jāatzīmē, ka ogrēnietis Krasts sevi sekmīgi parādīja starpfinišos, nopelnot vērtīgos kalnu karaļa punktus.

Pēdējā aplī sadalījās arī vadošā grupa. Solo uzvaru svinēja nīderlandietis Peters Šultings (“VolkerWessels”), kuram sekoja tautietis Hērtijs de Vrīss (“Metec Solarwat”). No latviešu riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Mārtiņš Pluto, kuram 16. vieta (+00:00:19). Pozīciju zemāk ierindojās igaunis Madis Mihkels. Alekss Krasts ieņēma 45.vietu (+00:00:34), kamēr Pauls Rubenis bija 60. (+00:01:10).

Kopvērtējumā līderis ir “Riwal” komandas riteņbraucējs Elmārs Reinders. No mūsu sportistiem visaugstāk ir Mārtiņš Pluto, kuram 24. vieta (+00:01:05). Paulam Rubenim 27. pozīcija (+00:01:20), kamēr Aleksam Krastam 44. vieta (+00:02:41).

Velobrauciens turpināsies sestdien ar 182 kilometru garo ceturto posmu.