Kaļveršs debitē lielajā "Astana" komandā un izcīna 22. vietu prestižās Turcijas tūres otrajā posmā

“Astana Quazaqstan” pasaules tūres komandā iekļautais salaspilietis Matīss Kaļveršs pirmdien izcīnīja respektablo 22. vietu prestižā “Tour of Turkey” daudzdienu velobrauciena (UCI Pro kategorija) otrajā posmā.

Vēl pērn junioru grupā startējušais Latvijas riteņbraucējs Matīss Kaļveršs izpelnījies paaugstinājumu, tiekot izsaukts no “Astana” attīstības komandu uz pasaules tūres vienību “Astana Quazaqstan”. Tādu iespēju dod Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības noteikumi pasaules tūres komandām, ja ir tāda nepieciešamība, izsaukt sportistus no saviem fārmklubiem.

Matīss lielās “Astana” komandas sastāvā debitēja Turcijā, kur risinās UCI Pro kategorijas daudzdienu velobrauciens “Tour of Turkey”. Pērn šajās sacensībās sekmīgi startēja Mārtiņš Pluto, vairākkārt finišējot TOP 15 skaitā. Šogad velobraucienā iekļauti astoņi posmi, no kuriem piecos sagaidāms lielās grupas finiša spurts. Trīs etapi būs kāpumiem bagātāki.

Svētdien notikušajā pirmajā posmā uzvarēja titulētais austrālietis Kalebs Jūvens no “Lotto Soudal”, kurš bija ātrākais 35 braucēju lielas līderu grupas finiša spurtā. Matīss Kaļveršs finišēja grupiņā, kas uzvarētājam zaudēja 8 minūtes un 54 sekundes aiz uzvarētāja. Mūsu sportistam 112. pozīcija.

Pirmdien 165 velobraucienu turpinošie velosportisti veica 156,4 kilometru garu distanci. Trases otrajā pusē tika iekļauts viens izteiktāks kāpums, tomēr beigu daļa bija pamatā līdzena. Pēc atrāviena noķeršanas, sprinteru komandas aktīvi cīnījās par pozīciju finiša spurtam. Pēdējos metros ātrākais izrādījās Austrālijas riteņbraucējs Keidens Grovss  no “BikeExchange – Jayco” (+04:02:11). Otrā vieta Jasperam Filipsenam (“Alpecin Fenix”), kamēr trešais bija īrs Sems Benets (“Bora – hansgrohe”).

Sekmīgs starts Matīsam Kaļveršam. Salaspilietis finišēja visaugstāk no “Astana” vīriem, sekmīgi apliecinot savu lietderību komandā. Finišā Matīsam 22. vieta (+00:00:00). Velobrauciens turpināsies otrdien 118 kilometru garais trešais posms ar finišu Izmirā. Arī šis būs līdzenuma etaps.