Pluto finišē 11. vietā “Tour of Estonia” noslēdzošajā posmā

Sestdien Tartu ielās noslēdzās “Tour of Estonia” velobrauciens. Vīru konkurencē 165 kilometru garajā distancē labākais no latviešiem bija Mārtiņš Pluto, kuram 11. vieta. Uzvaru svinēja mājinieks Normans Vahtra, bet kopvērtējumā nepārspēts bija lietuvietis Evaldas Šiškevičius. Dāmu “Tour of Estonia” no mūsu sportistēm visaugstāk finišēja Latvijas čempione Līna Svarinska, kurai 25. vieta. Foto: Tour of Estonia.

Vīri:

Noslēdzošajā “Tour of Estonia” velobrauciena posmā riteņbraucēji sacentās 165 kilometru garā posmā, kas veda pa Tartu pilsētas ielām. Jau ierastais aplis, kurā ietilpa gan bruģa kalns, gan citi pauguri bija ļoti prasīgs. Arī situācija kopvērtējuma veicināja ļoti aktīvu sacensību gaitu. Braucējiem bija jāsaskaras arī ar lietu, tomēr tas tempu nemazināja.

Distances pirmajā pusē vadībā nonāca neliela braucēju grupiņa bez latviešiem vai lielo favorītu komandu braucējiem tajā. Turpinājumā pēc katra garā bruģa kalna grupas rindas kļuva retākas. Aktīvs peletonā bija labākā jaunā braucēja kreklā startējošais Matīss Kaļveršs, kā arī Andžs Flaksis un Mārtiņš Pluto.

Jau tuvojoties finiša vadību izkaroja latviski runājošais Igaunijas izlases riteņbraucējs Pēters Prūss. 15 kilometrus pirms finiša Pēteru panāca spēcīga grupiņa ar vakardienas posma uzvarētāju Madi Mihkelsu, Normanu Vahtru un Evaldu Šišekvičius tajā. Turpat aiz muguras arī “BikeExchange Jayco” līderētā grupa, kur arī brauca Flaksis un Pluto.

Pēdējā apļa bruģa kalnā līderu tempam līdzi netika Mihkels, zaudējot cerības uz uzvaru kopvērtējumā. Divatā vadībā palika ikdienā “Go Sport - Roubaix Lille Métropole” vienību pārstāvošie – Igaunijas izlases braucējs Normans Vahtra un Lietuvas izlases līderis Evaldas Šiškevičius. Sekmīgi sastrādājoties, līderi ieguva 35 sekunžu vadību. Finišā uzvaru izcīnīja Vahtra, kamēr lietuvietis ieņēma otro vietu, triumfējot kopvērtējumā. Sekotāju grupa finišēja 36 sekundes aiz līderiem. Tās galvgalī polis Patriks Stožs.

No Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Mārtiņš Pluto, kuram 11. vieta. Tikmēr Andžs Flaksis, kurš ievilka Pluto finišam, ierindojās 28. vietā (+00:00:40).  30. vieta “Ampler” komandu pārstāvošajam Aleksam Krastam (+00:00:43). Aktīvi sacensības aizvadošais Matīss Kaļveršs noslēguma posmā 33. pozīcijā (+00:03:12).

Kopvērtējumā aiz Šiškevičius otrais palika Vahtra, bet trešais Kadens Grovss. No mūsu puišiem visaugstāk Mārtiņš Pluto.

Dāmas:

Pirmajā “Tour of Estonia” dāmu velobraucienā uz starta izgāja arī trīs Latvijas dāmu komandas – Nacionālā izlase, “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” un “Latvian Cycling girls”. Dāmas veica 104 kilometru garu distanci, kurā tika iekļauti arī grants posmi.

Sacensību laikā notika virkne kritienu, tajos iekļūstot arī mūsu meitenēm. Vadošajā grupā aktīvi brauca gan Kitija Siltumēna (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), gan Lija Laizāne (Nacionālā izlase). Ļoti aktīvas sacensībās bija Igaunijas izlases riteņbraucējas, kuras pašas veidoja atrāvienus. Beigu daļā dāmas veica divus apļus pa Tartu ielām. Solo uzbrukums padevās polietei Agnišekai Sojkai, kura savu vadību tikai palielināja, pārliecinoši izcīnot uzvaru.

Sekotājas finišēja 1 minūti un 2 sekundes vēlāk. Par prieku mājiniekiem otro vietu izrāva Kristela Sandra Sonika. No Latvijas sportistēm visaugstāk ierindojās valsts čempione Līna Svarinska, kurai 25. vieta (+00:02:31). Sekmīgs starts Kitijai Siltumēnai, kura finišā 30. pozīcijā (+00:03:13). Lija Laizāne bija 44. (+00:03:15). Divas pozīcijas zemāk finišēja vēl juniores vecumā esošā Laura Belohvoščika.

47. vietā Lāsma Elza Vaivode, 49. Madara Āboma, 52. Anita Antone, 54. Lelde Ardava, kamēr Zanei Kalveršai- Ķeņģei aizraujošajā sacīkstē 55. vieta.