Skujiņš un Rožlapa triumfē LČ individuālajā braucienā elites grupās

Trešdien Kuldīgas novada Vangā aizvadīts Latvijas un Lietuvas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, pulcējot vairāk nekā 350 sportistus. Elites grupā vīriem otro gadu pēc kārtas uzvarēja Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”), kamēr dāmām nepārspēta kārtējo gadu pēc kārtas palika Dana Rožlapa (“Keukens Redant”). Kārlis Komarovskis.

Pēc aizvadītiem pieciem gadiem Biķernieku trasē, Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā pārcēlās uz Kuldīgas novadu. Vangas ciema apkaimē tika sagatavota visai interesanta un fiziski prasīga trase. Kopīgi ar latviešiem, savu čempionātu aizvadīja arī Lietuvas Riteņbraukšanas federācija. Kopumā dažādās vecuma un meistarības grupās tika pulcēti vairāk nekā 350 sportisti.

Elites vīru grupā 33 kilometru garajā distancē jau no pirmajiem kilometriem vadības grožus uzņēmās pērnā gada čempions Toms Skujiņš. “Trek – Segafredo” komandu pārstāvošais velosportists savas pozīcijas tuvākajiem sekotājiem, kuru vidū arī Krists Neilands, neatdeva. Toms finišēja pēc 41 minūtes un 25 sekundēm. Absolūtajā ieskaitē otrais bija Lietuvas jaunais talants Aivaras Mikutis (+00:00:51), bet trijnieku noslēdza “Parīze – Rubē” savulaik devīto vietu izcīnījušais Evaldas Šiskevičius. Latvijas čempionāta ieskaitē otrais aiz Toma palika mājinieks Krists Neilands (+00:00:57). Bronzas medaļa “Trek – Segafredo” pārstāvim Emīlam Liepiņam (+00:01:47).

U23 vīru grupā par Latvijas čempionu otro gadu pēc kārtas kļuva Rodžers Petaks no “ZZK” komandas (00:44:36). Sudraba medaļa vēl pērn junioru grupā uzvarējušajam Matīsam Kaļveršam (“Astana Development team”), kuru no uzvarētāja šķīra 23 sekundes. Trijnieku noslēdza “Ampler Development team” komandas riteņbraucējs un U23 čempionāta uzvarētājs grupas braucienā Alekss Krasts (+00:00:38).

Dāmu elitē par valsts čempioni sesto reizi karjerā kļuva Dana Rožlapa. Beļģu klubu “Keukens Redant” pārstāvošā sportiste trasi veica pēc 23 minūtēm un 14 sekundēm. Otrā vieta Lijai Laizēnei (+00:02:03), bet trešā pozīcija Latvijas jaunpilsonei Anastasijai Karbonari (+00:02:34). Jāatzīmē, ka Dana par vairāk nekā vienu minūti pārspēja arī Lietuvas čempioni Ingu Česulieni.

Junioru grupā puišiem par Latvijas čempionu kļuva kuldīdznieks Gusts Lapiņš (00:23:28). 19 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva “MSĢ/ RK Liepāja” pārstāvis Dāvis Gludavs, kamēr trešais palika Rihards Reinfelds no “MSĢ/ Ķekavas NSS”), uzvarētājam piekāpjoties par 20 sekundēm. Šajā pat grupā meitenēm pirmais laiks un čempiones tituls Laurai Belohvoščikai (“RRS/ Belo CP”), kura 11 kilometru garo trasi veica pēc 17 minūtēm un 30 sekundes. Laurai sekoja Rūta Zibene (“RRS”) un Linda Eihmane (“Dobeles SS/ Dobeles dzirnavnieks FeelFree”).

Amatieru absolūtajos vērtējumos nepārspēti palika Ģirts Vēvers (“Evelo team”) un Krista Pūcīte (“Roadex”). Tikmēr jau ceturto gadu čempionātā tika iekļautas arī para – riteņbraukšanas sacensības, pulcējot jaunu dalībnieku rekordu.

1. Oskars Vaikulis, LPK,  01:04:56

Piekdien, 24. jūnijā, vērienīgais velo notikums turpināsies ar “Veloprofs” fanu braucienu. Pulcēšanās uz 40 km kopības braucienu gaidāma pulksten 18:00 Kuldīgas pilsētas laukumā. Atsevišķa reģistrācija nav nepieciešama un dalība ir bezmaksas. 25. jūnijā notiks amatieru, jaunatnes un senioru grupu sacensības, kamēr dienu vēlāk par medaļām sacentīsies dāmu un elites vīru grupu sportisti. Abas sacensības tiešraidē būs iespējams vērot TV kanālā “TV 4” un portālā “Sportacentrs.com”. Komentētāju lomā Indulis Caucis un Jānis Celmiņš.