Liepiņš un Karbonāri Kuldīgas svelmē kļūst par Latvijas čempioniem

Svētdien Kuldīgā ļoti svelmainos laika apstākļos noslēdzās vērienīgais Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Par valsts čempioniem elites grupas braucienos kļuva Emīls Liepiņš un Anastasija Karbonāri, kuriem Baltijas čempionāta ieskaitē attiecīgi sestā un otrā vieta.

Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācijas diena bija svētdien, kad spītējot karstumam, kas sniedzās pāri +32 grādiem pēc celsija, par medaļu komplektiem sacentās elites vīru, kā arī dāmu elites, amatieru un junioru grupu sportistes. Organizatori bija parūpējušies par ļoti tehnisku un fiziski prasīgu pilsētas apli, pirms kura tika veikti arī jau ierastie Snēpeles apļi.

Vīru konkurencē uz starta izgāja 78 sportisti, viņu vidū visi labākie Latvijas un Lietuvas sportisti, kā arī teju visi vadošie igauņi. 164 kilometru garās distances pirmajā daļā nokomplektējās piecu riteņbraucēju liela līderu grupa, kur kopā ar četriem igauņiem – Reinu Tāramē, Markusu Pajuru, Karlu Patriku Lauku un Alo Jakinu bija arī mūsu Mārtiņš Pluto. Līderu grupa ieguva un ilgstošu laiku saglabāja ap 1 minūti lielu pārsvaru pār sekotāju grupu, tajā esot ap 20 sportistiem.

To vidū no latviešiem bija – Andžs Flaksis, Emīls Liepiņš, Pauls Rubenis un Kārlis Klismets.  Tikmēr trešajā grupā atradās divi citi mūsu vadošie velosportisti – Toms Skujiņš un Krists Neilands. Abu profesionāļu atpalicība iebraucot pilsētā, bija virs četrām minūtēm. Jau pilsētas apļos Liepiņš ar kompanjoniem ātri panāca līderus, no kuriem vēlāk finišēja tikai Pluto.

Līderu grupa katrā no Kuldīgas apļiem kļuva mazāka. Ļoti aktīvs priekšā bija Emīls Liepiņš, kura aktīvais sniegums lielā mērā veicināja līderu skaita samazināšanos. Pēdējā aplī Priedaines kalnā uzbruka lietuvietis Aivaras Mikutis, tomēr nopietnu pārsvaru viņam iekrāt neizdevās. Uzbrukumus veica arī mūsu Andžs Flaksis, tomēr Liepiņš ar pārējiem spēja viņu panākt.

Pēdējos piecos kilometros divatā no visiem aizmuka igauņi – Mihkels Raims un Sīms Kīskonens. Likās, ka abi arī savā starpā noskaidros čempionus, tomēr pēdējā kilometrā šaurajās ieliņās sekotāji abus panāca. Ļoti negaidīti finiša spurtā spēka vairāk kājās bija Kauņas komandas braucējam Venantam Lašinim, kurš pārsteidzoši kļuva ne tikai par Lietuvas, bet arī visas Baltijas čempionu, savā īpašumā iegūstot arī 1000 EUR lielu naudas balvu. Otrā vieta finišā Raimam, kurš tāpat kā pērn kļuva par Igaunijas čempionu, bet labāko trijnieku noslēdza Sentetjēnas klubu ikdienā pārstāvošais Kīskonens.

Latvijas čempiona titulu pēc daudzu gadu mēģinājumiem izcīnīja Emīls Liepiņš, kurš absolūtajā ieskaitē ieņēma sesto vietu. Dobelnieks pēdējos metros jau izbaudīja uzvaras priekus, necenšoties pacīnīties papildus par Baltijas titulu. Otrā vieta Latvijas čempionātā arī šajā gadā “DTG – MySport” pārstāvim Andžam Flaksim, kamēr lielisks panākums Paulam Rubenim (“Ampler Tartu 2024”), kurš izcīnīja bronzas godalgu.