Rubenim 21.vieta "Solidaritātes" velobrauciena pēdējā posmā; Lapiņš 25. "GP Général Patton"

LETA. Latvijas riteņbraucējs Pauls Rubenis sestdien ieņēma 21.vietu Polijā notiekošā "Solidaritātes un olimpiešu sacīkšu" velobrauciena (UCI kat.2.2) ceturtajā posmā. Tikmēr Gusts Lapiņš Luksemburgā izcīnīja 25. vietu "General Patton" velobraucienā.

Sestdien sacensības noslēdzās ar 201,8 kilometrus garu posmu, finišējot Lodzā.

Finiša spurtā pirmais bija polis Patriks Stošs ("Voster ATS"), otro vietu ieņēma vēl viens mājinieks Adrians Banašeks ("HRE Mazowsze Serce Polski"), bet trešais bija beļģis Simons Dehairss ("Alpecin-Fenix" attīstības komanda). Pirmie 24 sportisti finišēja četrās stundās 45 minūtēs un 51 sekundē, un viņu vidū bija arī Rubenis ("Ampler - Tartu2024").

Septiņas sekundes vēlāk finišēja nākamā grupa, kurā bija Kristiāns Belohvoščiks (35.), Agris Vindecs (50.) un Rubeņa komandas biedrs Alekss Krasts (51.). Rodžers Petaks nefinišēja.

Tūrē uzvarēja beļģis Timo Kīlihs no "Alpecin-Fenix" attīstības komandas. Rubenis ieņēma 32.vietu (+8:55), Vindecs un Krasts bija 46. un 47.pozīcijā (abi +11:12), bet Belohvoščiks - desmit vietas zemāk (+13:13).

Pirmoreiz sacensības notika 1990.gadā. 1998.gadā otro vietu izcīnīja Romāns Vainšteins.

Latvijas junioru izlases sportisti trenera Mārtiņa Trautmaņa vadībā Luksemburgā aizvadīja dalību "GP General Patton" velobraucienā. Mūsu valsti sacensībās pārstāvēja Gusts Lapiņš, Ģirts Harkins, Rihards Reinfelds, Toms Vazdiķis un Dāvis Gludavs. Vairāk nekā 3 stundu garajās sacensībās solo uzvaru izcīnīja beļģis Jarno Vidars, kurš Beļģijas čempionātā izcīnīja ceturto vietu. Otro vietu, uzvarētājam zaudējot 4 sekundes ieguva dāņu riteņbraucējs Kevins Bīls.

No latviešiem finišēja Gusts Lapiņš un Dāvis Gludavs. Latvijas čempionam solo braucienā Lapiņš ieņēma 25. vietu (+00:02:06), kamēr Gludavam 31. pozīcija (+00:08:58). Sacensību smagumu apliecināja fakts, ka finišēja tikai 33 no 66 dalībniekiem.