Gludavs un Lapiņš finišē TOP40 Luksemburgas lielajā balvā

Svētdien Latvijas junioru izlases šosejas riteņbraukšanā sportisti ņēma dalību UCI 1. kategorijas viendienu velobraucienā “GP Luxembourg”. Visaugstāk no mūsējiem finišēja Dāvis Gludavs, kuram 36. vieta. Pozīciju zemāk ierindojās Gusts Lapiņš. Foto: Kārlis Komarovskis.

11 valstu sportisti svētdien aizvadīja prestižās junioru šosejas riteņbraukšanas sacensības – Luksemburgas lielo balvu. Riteņbraucēji mērojās spēkiem 94 kilometru garā un pauguriem bagātā distancē, kas bija sadalīta četros apļos ar vienu izteiktu kāpumu katrā no tiem.

Latviju trenera Mārtiņa Trautmaņa vadībā pārstāvēja – Gusts Lapiņš (“Goldingen Cycling club/ Kuldīgas novada sporta skola”), Dāvis Gludavs (“MSĢ/ RK Liepāja”), Ģirts Harkins (“MSĢ/ VeloLifestyle/ Smiltenes BJSS”), Rihards Reinfelds (“MSĢ/ Ķekavas NSS”) un Toms Vazdiķis (“MSĢ/ Kuldīgas novada sporta skola”).

Aizraujošajā un reizē smagajā distancē braucēji, tuvojoties finišam, bija sadalījušies daudzās nelielās grupās. Priekšā atbrauca sešu riteņbraucēju liela līderu grupa. Uzvaru svinēja mājinieks Matjē Kockelmens (02:10:07). Otrā vieta beļģim Jarno Vidaram, kurš uzvarēja “General Patton” velobraucienā. Tikmēr trijnieku noslēdza brits Marks Laitfūts.

No Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Dāvis Gludavs un Gusts Lapiņš. Abi sacensības noslēdza otrajā grupā, 2 minūtes un 10 sekundes aiz uzvarētāja. Dāvim 36., bet Gustam 37. vieta. Rihards Reinfelds ierindojās 51., bet Toms Vazdiķis 52. vietā (+00:08:44).

Turpinājumā Latvijas juniorus sagaida dalība Beļģijā gaidāmajā “Sint Martinusprijs Kontich” daudzdienā, kā arī Portugālē paredzētajā Eiropas čempionātā.