Belohvočika un Gludavs ātrākie no latviešiem EČ solo braucienā

Ceturtdien Portugāles pilsētā Anadiā ar individuālā brauciena sacensībām sācies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā junioru un U23 grupu sportistiem. Junioru puišu konkurencē Dāvis Gludavs izcīnīja 43. vietu, kamēr meiteņu sacensībās Laurai Belohvoščikai 30. pozīcija.

Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā šogad norisinās atsevišķi junioru un U23 grupu sportistiem no elites braucējiem. Nākotnes cerības par godalgām četru dienu garumā sacenšas Portugāles pilsētā Anadiā. Sacensībās startē kopumā 12 Latvijas sportisti. Četri no viņiem ceturtdien mērojās spēkiem individuālajā braucienā.

Junioru puišu grupā 22,5 kilometru garajā distancē starp 52 dalībniekiem bija divi latvieši – Dāvis Gludavs (“MSĢ RK Liepāja”) un Gusts Lapiņš (“Kuldīgas NSS/ Goldingen Cycling club”). Abi savus braucienus veica teju identiski. Par trim sekundēm ātrāks izrādījās Mārtiņa Trautmaņa audzēknis Dāvis Gludavs (32:41), kamēr Lapiņš distanci veica pēc 32 minūtēm un 44 sekundēm. Abiem latviešiem attiecīgi 43. un 44. vieta.

Uzvarēja Luksemburgas riteņbraucējs Metjū Kokelmans (28:06). Sudraba medaļa beļģim Jensam Verbrugem (+00:00:19), bet bronza vācietim Emilam Hercogam (+00:00:35). Gludavs un Lapiņš uzvarētājam zaudēja attiecīgi – 4 minūtes un 35 sekundes, kā arī 4 minūtes un 28 sekundes.

Arī junioru meitenes veica 22,5 kilometru garu distanci. Šeit no Latvijas sportistēm startēja – Laura Belohvoščika un Rūta Zibene (abas “RRS”). Līdzīgi kā puišiem, arī meitenēm abas latvietes sacensību noslēguma protokolā viena otrai līdzās. Belohvoščika 34. riteņbraucēju konkurencē ieņēma 30. (38:11), bet Zibene (39:01) 31. vietu.

Uzvarēja vāciete Justine Capla (33:30), otrā francūziete Eglantine Reijere (+00:00:45), bet trešā beļģiete Febe Žorisa (+00:00:48). Latvijas meitenes uzvarētājai zaudēja 4 minūtes un 41 sekundi, kā arī 5 minūtes un 31 sekundi.

Sestdien Eiropas čempionātā par medaļām grupas braucienā sacentīsies juniori, bet svētdien U23 grupas sportisti.