Liepiņam UCI punkti Beļģijā; Karbonārī sekmīgi turpina Skandināvijas tūri

LETA. Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kurš pārstāv "Trek - Segafredo" vienību, trešdien izcīnīja 40.vietu Beļģijā notiekošajā viendienas velobraucienā "Circuit Franco-Belge" (UCI kat. 1.Pro).

Riteņbraucēji veica 175,2 kilometrus garu līdzenumu posmu ar vairākiem pauguriem un pieciem sprinta starpfinišiem. Uzvaru triju sportistu grupiņā, visiem finišējot ar vienādu laiku, izcīnīja norvēģis Aleksanders Kristofs ("Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux"), kurš apsteidza mājiniekus - "TotalEnergies" pārstāvi Drīsu van Gestelu un "Lotto Soudal" pārstāvi Viktoru Kampenārtsu. Liepiņš finišēja vienatnē minūti un 28 sekundes vēlāk, ierindojoties 40.vietā 137 sportistu konkurencē. Par sniegumu Beļģijā Latvijas riteņbraucējs nopelnīja trīs pasaules ranga punktus.

Savukārt Latvijas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri trešdien Stremstadē izcīnīja 11.vietu daudzdienu velobrauciena "Tour of Scandinavia" (UCI kat. 2.WWT) otrajā posmā. Riteņbraucējas trešdien veica 153,8 kilometrus ar diviem sprinta starpfinišiem un diviem trešās kategorijas kāpumiem. Lielās grupas sprintā finišu otro dienu pēc kārtas visātrāk sasniedza nīderlandiete Marianne Fosa ("Jumbo-Visma"), kura finiša līniju sasniedza trīs stundās 46 minūtēs un 42 sekundēs.

Otro vietu, finišējot ar tādu pašu laiku, izcīnīja mājiniece Emīlia Fālina ("FDJ - SUEZ - Futuroscope"), bet labāko trijnieku noslēdza itāliete Barbara Guariski ("Movistar"). Arī Karbonāri, kura pārstāv "Valcar - Travel & Service" vienību, finišu sasniedza kopā ar lielo grupu. Kopvērtējumā vadībā ir Fosa, 14 sekundes viņai zaudē ASV riteņbraucēja Megana Jastraba (DSM) un Fālina. Sešu dienu velobrauciens noslēgsies svētdien.