Arī "Baltic Chain tour" Latvijas posmā visaugstāk no mūsējiem finišē Rubenis

LETA. Latvijas riteņbraucējs Pauls Rubenis piektdien izcīnīja astoto vietu Baltijas ceļa velobrauciena (UCI kat.2.2) otrajā posmā. Riteņbraucēji no Jelgavas līdz Siguldai veica 147,5 kilometrus ar trim sprinta starpfinišiem.

Rubenis finišēja 37 vadošo braucēju grupiņā, kurā uzvaras laurus nopelnīja igaunis Martins Lāss, finišējot trijās stundās 40 minūtēs un 51 sekundē. Otro vietu izcīnīja nīderlandietis Larss Roufaers ("Allinq Continental Cycling Team"), trešo - "Alpecin-Deceuninck" otrās komandas braucējs vācietis Henri Ūligs.

Labāko grupā finišēja arī Matīss Kaļveršs, kurš ierindojās 14.vietā, Alekss Krasts (22.vieta) un Māris Bogdanovičs (24.vieta). 44.vietu ieņēma Mārtiņš Pluto (+0:25), 82.vietu - Roberts Andersons (+8:24), 87.vietu - Oskars Dankbārs (+15:15), bet nefinišēja Renāts Štāls.

Pēc diviem posmiem kopvērtējuma vadībā ir Igaunijas izlases braucējs Raits Erms, kurš par septiņām sekundēm apsteidz vācieti Miku Hemingu ("ATT Investments"), bet par deviņām sekundēm - norvēģi Oskaru Juhansonu ("Uno-X"). Uzreiz aiz viņiem seko divi Latvijas sportisti Krasts un Rubenis, kuri no līdera atpaliek attiecīgi desmit un 12 sekundes. Bogdanovičs un Kaļveršs ieņem attiecīgi 45. un 46.vietu (abiem - +11:57), Pluto ir 49. (+12:22), Andersons - 82. (+20:21), bet Dankbārs - 87.vietā (+27:12) 89 braucēju vidū.

"Baltic Chain tour" jeb "Baltijas ceļa" velobrauciens ir vēsturiskas trīs Baltijas valstu daudzdienu sacensības šosejas riteņbraukšanā, kas tiek rīkotas par godu 1989.gada akcijai "Baltijas ceļš", kurā divi miljoni iedzīvotāju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās 600 kilometru garumā, lai nevardarbīgā veidā iestātos par valstu neatkarību. Sacensības tika atjaunotas 2011.gadā.

Velobrauciena noslēgums gaidāms Igaunijā. 20.augustā norisināsies 185 kilometru garš trešais posms no Tartu līdz Valgai, bet 21.augustā tūre noslēgsies ar 207 kilometrus garu etapu Kuremā - Tallina. Sacensībās startē 17 komandas no 12 valstīm. Viņu vidū ir Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Zviedrijas nacionālās izlases. No ārzemju komandām īpaši jāizceļ Matjē van der Pūla pārstāvētās Beļģijas vienības "Alpecin - Deceuninck" otrā komanda un norvēģu "Uno - X Dare" otrā komanda.

Latviju velobraucienā pārstāv nacionālā izlase ar šogad četrās UCI ranga sacensībās godalgotās vietas izcīnījušo Mārtiņu Pluto priekšgalā. Pauls Rubenis un Alekss Krasts tikmēr pārstāv "Ampler Tartu 2024" vienību. Pēc vairāku gadu pārtraukuma sacensības iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kalendārā un ceturtdien sākās Lietuvas pilsētā Panevēžā.