Bartuševics pasaules čempionāta zeltam pievieno sudrabu grupas braucienā

Itālijā aizvadītajā UCI Gran Fondo pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā otro medaļu izcīnīja Mečislavs Bartuševics, kurš zeltam solo braucienā pievienoja sudrabu grupas braucienā M80 – 84 grupā. Kopumā sacensībās startēja desmit Latvijas riteņbraucēji.

Grupas brauciena sacensības Terntino apkaimē izvērtās fiziski ļoti smagas un prasīgas. Pilnā Gran Fondo trase bija 143,8 kilometru gara ar 3900 augstuma metriem, kas būtu ļoti nopietns pārbaudījums pat augstākās raudzes profesionāļiem. Trase sastāvēja no trim ļoti lieliem kāpumiem. Pirmais no tiem bija virs 20 kilometriem garš, otrais ap 15, bet trešais nedaudz zem desmit kilometriem. Senioru grupu sportisti tikmēr veica 86,8 kilometru garu trasi ar diviem izteiktiem kāpumiem. Stāvākajās vietās kāpums bija 16% stāvs.

No Latvijas sportistiem medaļu izcīnīja M80 – 84 grupā startējošais mārupietis Mečislavs Bartuševics. Mārupietis finišēja otrajā vietā 86,8 kilometru garo distanci pievarot pēc 5 stundām un 47 sekundēm. Uzvarēja mājinieks Silvano Asalonī, kuram mūsu cienījamais seniors zaudēja 23 minūtes un 33 sekundes. Tikmēr bronzas medaļnieks Herberts Laknērs tika apsteigts par 18 minūtēm un 30 sekundēm. Jāatzīmē, ka Mečislavs ieņēma zeltu solo braucienā.

M19 – 34 grupā starp 223 sportistiem bija trīs mūsu braucēji. Visaugstāk no latviešiem ierindojās Ģirts Cirveils, kurš smagajā trasē finišēja 110. vietā, trasē pavadot 4 stundas 55 minūtes un 5 sekundes. Uzvarētājam Svenam Verbekam no Beļģijas iecavnieks zaudēja 40 minūtes un 59 sekundes. Kuldīdznieks Dzintars Ausmanis ierindojās 190. vietā (+01:30:46), kamēr Jānim Kubliņam 195. pozīcija (+01:31:32).

M40 –  44 grupā 146 riteņbraucēju konkurencē Juris Skrebels ierindojās 105. pozīcijā (+01:04:28). Bet Jānis Vanags sacensības noslēdza 132. pozīcijā (+01:44:33). 150 riteņbraucēji startēja M45-49 grupā. Viņu vidū divi Latvijas pārstāvji. Volodimirs Gušķins ierindojās 94. vietā (+00:58:29), kamēr Andrim Bodniekam 137. vieta.

Dāmu konkurencē baldoniete Anita Antone (“Latvian Cycling girls”) godam pievarēja ārkārtīgi smago distanci un ieņēma 33. vietu. Trasē Anita pavadīja 6 stundas 20 minūtes un 20 sekundes.