Draugs izcīna augsto septīto vietu PČ Gravel riteņbraukšanā M45 – 49 grupā

Svētdien Itālijā noslēdzies pirmais UCI pasaules čempionāts Gravel riteņbraukšanā. Elites grupā vīriem vēsturisko titulu guva beļģis Džanni Vermēršs. Tikmēr amatieru grupās jāizceļ Roberta Drauga izcīnīta augstā septītā vieta M45 – 49 konkurencē.

UCI pasaules čempionāts Gravel riteņbraukšanā noslēdzās svētdien, kad par medaļām sacentās elites vīri un amatieri vecumā no 19 – 49 gadiem. Veneto reģiona ceļos devās arī seši Latvijas riteņbraucēji. Kādam no mūsējiem galvenais bija godam veikt distanci, kāds noteikti vēlējās pacīnīties par augstu vietu finišā.

Pirmie trasē devās elites sportisti, starp kuriem bija arī virkne pasaules riteņbraukšanas zvaigžņu. To vidū Matjē van der Pūls, Gregs van Avermāts, Dāvids Ballerini, Zdeņeks Štibārs, Peters Sagans un citi. Divvadībā izdevās aizbraukt pazīstamajam itālim Danielam Osam un “Alpecin – Fenix” komandu ikdienā pārstāvošajam beļģim Džanni Vermēŗšam. Tieši beļģis beigu daļā ieguva solo vadību un izcīnīja zelta medaļu 194 kilometru garajā un ļoti aizraujošajā trasē. Sudrabs Danielam Osam, bet bronzu nodrošināja van der Pūls.

Latvijas sportisti startēja dažādās amatieru grupās. Īpaši jāizceļ “VeloExpress Scott” komandu ikdienā pārstāvošā Roberta Drauga veikums. Tehniski prasīgajā trasē, kur jau sākuma daļā tika iekļauts viens izteikti garš, līkumots nobrauciens, ko papildināja akmeņi, Roberts turējās kopā ar savas grupas līderiem.

Vēl beigu daļā rīdzinieks bija vadošajā septiņu braucēju grupā. Vien pēdējā trases nogrieznī mūsu sportists nedaudz zaudēja kontaktu no līderiem. Draugs finišēja septītajā vietā starp 46 dalībniekiem, distanci veicot pēc 4 stundām 59 minūtēm un 59 sekundēm. Uzvarētājam Sebastianam Horaham latvietis zaudēja 27 sekundes. Jāpiebilst, ka astotās vietas ieguvējs no Roberta atpalika par 4 minūtēm un 21 sekundi.

M35 – 39 grupā sekmīgs starts Aleksandram Zavolokam, kurš 42 sportistu konkurencē finišēja 18. vietā (05:02:44). Uzvarētājam Bomelam Heningam no Vācijas, Aleksandrs zaudēja 21 minūti. Vēl divi mūsu sportisti finišēja M19 – 34 grupā. Matīss Zērvēns (“Roadex”) 66 sportistu konkurencē sasniedza 48. rezultātu (05:10:10). Bet Dmitrijam Starikovam 53. pozīcija (05:29:19).  Uzvarēja beļģis Kevins Panhuizens (04:40:13).

Diemžēl tehniskas likstas izstāties lika Kasparam Serģim un Arvim Eņģelim.