Rožlapai astotā vieta prestižās ITT sacensībās; Liepiņš noslēdzis sezonu Itālijā

Latvijas čempione Dana Rožlapa svētdien Francijā notikušajās UCI 1. kategorijas individuālā brauciena sacensībās “Chorno des Nations” izcīnīja augsto astoto vietu 34 dalībnieču konkurencē, nopelnot 30 UCI pasaules ranga punktus. Sezonu Itālijā noslēdzis valsts čempions Emīls Liepiņš, kurš ieņēma 38. vietu “Veneto” klasikā.

Turpinot tradīcijas, Latvijas pārliecinoši labākā individuālā brauciena braucēja Dana Rožlapa (“Keukens Redant”), sezonas izskaņā Francijā ņēma dalību UCI 1.1 kategorijas solo braucienā “Chorno des Nations.

Dāmas sacentās 27,2 kilometru garā distancē bez lieliem kāpumiem. Dalībnieču vidū bija vairākas pasaules riteņbraukšanas zvaigznes. Īpaši jāizceļ aktuālās pasaules čempiones Elenas van Deikas un pasaules riteņbraukšanas leģendas, 47 gadus vecās ASV sportistes Amberas Nebenas dalība.

Tieši van Deika pārliecinoši kļuva par sacensību uzvarētāju. Trasē 35 gadus vecā sportiste pavadīja 35 minūtes un 54 sekundes. Tuvākā sekotāja, četrkārtējā Ukrainas čempione nīderlandietei zaudēja 1 minūti un 6 sekundes. Nebena izcīnīja trešo vietu, 1 minūti un 18 sekundes aiz uzvarētājas.

Dana Rožlapa ieņēma augsto astoto pozīciju 34 dāmu konkurencē. Mūsu riteņbraucēja 27,2 kilometru distanci veica pēc 38 minūtēm un 5 sekundēm (+00:02:11). Trenera Jāņa Mūsiņa audzēknes vidējais ātrums trasē bija 42,83 kilometri stundā. Dana arī nopelnīja 30 UCI pasaules ranga punktus, kas dos nopietnu ieguldījumu Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijā. Jāatzīmē, ka ja šobrīd noslēgtos atlase, Latvija olimpiādē varētu startēt ar vienu dāmu riteņbraucēju.

Itālijā svētdien savu trešo sezonu “Trek – Segafredo” komandā noslēdza Emīls Liepiņš, kuram ir līgums arī uz nākamo gadu. Latvijas čempions startēja “Veneto Classic” velobraucienā (UCI 1.1 kategorija). Sacensības risinājās kāpumiem bagātīgā apvidū. Trīs reizes trases otrajā daļā riteņbraucēji pievarēja 2,7 kilometru garo La Rosina kāpumu. Arī pirms finiša bija jāpievar vairāki izteiktāki kāpumi, kas sadalīja lielo grupu.

Solo uzvaru izcīnīja “UAE Team Emirates” vienību pārstāvošais Šveices riteņbraucējs Marks Hiršī (04:39:54). Viņš tuvāko sekotāju Dāvidu Formolo apsteidza par 10 sekundēm. Trešais finišā iebrauca “Alpecin Deceuninck” vienības pārstāvis Nikolā Končī (+00:00:29).

Emīls Liepiņš finišēja 38. vietā, 4 minūtes un 16 sekundes aiz uzvarētāja. Visaugstāk no “Trek – Segafredo” ierindojās pasaules U23 vicečempions Matiass Vaceks, kuram sestā vieta (+00:00:33).

Šīs Emīlam Liepiņam bija gada noslēdzošās sacensības. Bez Latvijas čempiona titula izcīnīšanas jāizceļ arī Liepiņa gūtā piektā vieta pasaules tūres velobrauciena “UAE Tour” pirmajā posmā, 14. vieta Eiropas čempionātā, ceturtā vieta “Tour Poito” etapā un otrā vieta šonedēļ notikušajā “Serenissima” Gravel velobraucienā.