Karbonārī un Neilandam UCI pasaules ranga punkti sacensībās Spānijā

Sestdien Spānijā notikušajā Mursijas reģiona velobraucienā Krists Neilands finišēja līderu grupā un ieņēma 19. vietu. Tikmēr Latvijas čempione Anastasija Karbonāri savā sezonas pirmajā startā ieguva labākās sprinteres balvu, izcīnot 15. vietu Almērijas klasikā.

Krists Neilands pēc sekmīgi aizvadītiem velobraucieniem Francijā, sestdien Spānijā startēja Mursijas reģiona velobrauciena. Slikto laika apstākļu dēļ organizatori lēma saīsināt distanci, no trases izslēdzot lielāko kāpumu. Tas, protams, mainīja arī sacensību gaitu un favorītu loku.

Pēc atrāvienu likvidēšanas pēdējos kilometros notika ļoti aktīva cīņa. Finišs atradās nelielā kāpumā. Grupa arī beigu daļā sadalījās. Priekšā atradās 27 sportisti. Viņu vidū arī Krists Neilands, kā vēl divi viņa komandas biedri – austrālietis Saimons Klārks un dānis Mads Vurts Šmits.

Spraigā cīņā uzvaru velobraucienā svinēja brits Bens Tērners no “Ineos Grenadiers” (04:24:59). Otrā vieta Krista Neilanda komandas biedram Klārkam, bet trijnieku noslēdza “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Žordī Mīss (abi +00:00:00).

Krists Neilands finišēja līderu grupā un starp 107 finišējušajiem ieņēma 19. vietu (+00:00:00). Krists nopelnīja vēl trīs UCI pasaules ranga punktus. Savu nākamo startu kuldīdznieks aizvadīs pirmdien, kad turpat Spānijā startēs  - “Jaén Paraiso Interior” velobraucienā.

Debiju “UAE Team Emirates” attīstības komandā sestdien piedzīvoja Latvijas čempione šosejas riteņbraukšanā Anastasija Karbonāri, kura tāpat kā Līna Svarinska (“Farto – BTC”) ņēma dalību UCI pirmās kategorijas velobraucienā – Almērijas klasikā.

Sportistes sacentās 137 kilometru garā un kāpumiem bagātā distancē. Anastasija sacensību gaitā bija ļoti aktīva, gūstot panākumus abos starpfinišos. Tas ļāva iegūt balvu kā aktīvākajai braucējai. Beigu daļā iegūto pārsvaru nepazaudēja un uzvaru velobraucienā izcīnīja 23 gadus vecā kanādiete Emīlija Fortēna (04:19:53). Sekotāju grupa, kurā bija arī Latvijas čempione, finišēja 16 sekundes vēlāk. Otro vietu ieņēma cita kanādiete Alisone Džeksone.

Anastasija Karbonāri starp 98 finišējušajām riteņbraucējām ierindojās 15. vietā. Mūsu riteņbraucēja nopelnīja piecus UCI pasaules ranga punktus, kas ir ļoti būtiski cīņā par vēsturisku ceļa zīmi Latvijas sieviešu riteņbraukšanā Olimpiskajās spēlēs. Līna Svarinska tikmēr finišēja vienā grupiņā ar ukrainieti Marianu Vareņiku, ierindojoties 92. vietā. Līna pamazām atkopjas pēc apslimšanas.