Neilands trešo reizi karjerā finišē TOP 30 prestižajā “Milāna – Sanremo”, uzvar Van Der Pūls

Sestdien Itālijā ar Nīderlandes riteņbraucēja Matjē Van Der Pūla uzvaru aizvadīts 114. “Milāna – Sanremo” velobrauciens. No Latvijas velosportistiem teju 300 kilometru garajās sacīkstēs Krists Neilands 174 dalībnieku konkurencē izcīnīja 27. vietu, bet Toms Skujiņš, kurš koncentrējās uz darbu komandas labā, ierindojās 88. pozīcijā.

“Milāna – Sanremo” ir pasaulē garākās viendienu profesionālās šosejas riteņbraukšanas sacensības. Pie tam, tas ir arī sezonas pirmais riteņbraukšanas piemineklis (kopumā piecas prestižākās un vēsturiskākās viendienu sacensības).

294 kilometru garajās sacensībās izšķirošie notikumi risinājās pēdējos 30 kilometros. Pirms tam dienas atrāvienā devās deviņi sportisti. Lielajā grupā kontroli uzņēmās Toms Skujiņš ar komandas biedriem no “Trek – Segafredo”, kuru līderi bija pasaules eksčempions Mads Pedersens, kā arī pērnā gada uzvarētājs Jaspers Streivens. Toms savu darbu padarīja godam, izšķirošajos mirkļos jau esot sekotāju grupā.

Kristam Neilandam iespējas bija daudz brīvākas. Iepriekšējos gados divas reizes Neilands spēja iekļūt TOP30. Pērn viņam 21. vieta. Pirmā atslēgas vieta bija Cipresas kāpums, pirms kura notika ļoti spraiga cīņa par pozīciju. Neilands spēja būt grupas priekšā. Pirms slavenā Podžio kāpuma vadību grupas priekšā pārņēma “UAE team” braucēji ar Tadeju Pogačaru sastāvā.

Vairāk nekā 3 kilometru garo kāpumu kā pirmais iesāka Tims Velenss. Viņa piedāvātais temps burtiski iznīcināja grupu. Vēlāk jau stafeti pārņēma Pogačars, kurš vēl kāpināja ātrumu. Viņam līdzi spēja turēties vien Matjē Van Der Pūls, Vouts Van Ārts un, nedaudz negaidīti, arī solo braucienu meistars Filippo Ganna. Kāpuma pašās beigās uzbrukumu veica Van Der Pūls, kurš sekojošā nobraucienā pārsvaru tikai palielināja. Sekotāju vidū iniciatīvu uzņēmās Van Ārts.

Pēdējos divos kilometros, kas veda pa līdzenumu, Matjē savu vadību prata nosargāt un izcīnīja skaistu solo uzvaru. Trasē viņš pavadīja 6 stundas 25 minūtes un 23 sekundes. Otro vietu izrāva Ganna, bet trijnieku noslēdza Van Ārts. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Tadejs Pogačars (+00:00:15).

Krists Neilands finišēja 32 sekundes aiz uzvarētāja un 174 dalībnieku konkurencē izcīnīja 27. vietu. Kuldīdznieks TOP30 vienās no pavasara prestižākajām klasikām ierindojās jau trešo reizi karjerā.

Toms Skujiņš sacensības noslēdza 88. vietā. Jāatzīmē, ka jau no paša sākuma bija skaidrs, ka Tomam būs jāpalīdz komandas kopējam rezultātam. “Trek – Segafredo” līderis Mads Pedersens izcīnīja sesto vietu.