Harkins un Lapiņš savu komandu sastāvos aizvadījuši pirmo daudzdienu Francijā

Nedēļas nogalē Francijās aizvadītas divu dienu garās UCI 1. kategorijas junioru sacensības  “Tour du Bocage”, kurās savu komandu sastāvos startēja divi Latvijas riteņbraucēji. Kopvērtējumā Marseļas komandu pārstāvošais Ģirts Harkins 169 sportistu konkurencē ieņēma 46. vietu, kamēr Gusts Lapiņš (“Gepla-Watersley R+D Road Team”) ierindojās 71. pozīcijā.

Jau esam vēstījuši, ka šajā sezonā uzreiz četri Latvijas junioru vecuma grupas šosejas riteņbraucēji pārstāv laba līmeņa starptautiskās komandas. Gusts Lapiņš ir pievienojies vienai no Nīderlandes labākajām komandām –“Gepla-Watersley R+D Road Team”, Ģirts Harkins ir daļa no franču “La Pomme Marseille” vienības. Olivers Jēkabs Skrapcis centīsies sevi apliecināt pasaules tūres komandas “Bahrain Victourious” junioru vienībā “Cannibal B Victourious”, bet pirmās uzvaras franču vienībā “Wagner” jau izcīnījis Dāvis Gludavs.

Aizvadītās nedēļas nogalē Gusts Lapiņš un Ģirts Harkins Francijā startēja “Tour du Bocage” velobraucienā. Sacensībās, kas ilga divas dienas, startēja 169 dalībnieki no 34 komandām. Pirmajā dienā sportisti veica 128,7 kilometru garo grupas braucienu, kam otrajā dienā sekoja komandu brauciens un 105 kilometru garais grupas brauciens.

Pirmajā posmā izteikti paugurainā reljefā peletons distances laikā sadalījās vairākās mazās grupiņās. Uzvarēja Beļģijas junioru vicečempions Kamiels Īmans, kurš finiša spurtā pārspēja Gusta Lapiņa komandas biedru Tomu Van Der Verfu. No Latvijas riteņbraucējiem – Gusts Lapiņš ieņēma 47. vietu (+00:09:23), kamēr Ģirts Harkins sezonas pirmajā startā bija 85. pozīcijā (+00:11:24).

Komandu braucienā trešo vietu izcīnīja Lapiņa pārstāvētā “Gepla-Watersley R+D Road Team”. 19,8 kilometru garo distanci tā veica pēc 28 minūtēm un 26 sekundēm. Uzvarēja franču vienība “SCO Cyclisme Angers”, kas Lapiņa vienību pārspēja par 49 sekundēm. Gusts lielāko palīdzību komandai deva trases pirmajā pusē, pēdējos kilometros zaudējot kontaktu no komandas biedriem un finišējot 4 minūtes un 22 sekundes vēlāk.

Ģirts Harkins ar komandas biedriem no Marseļas sasniedza 12. labāko laiku (+00:01:40). No Gaujienas puses nākušais “MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS” riteņbraucējs sev uzticētos pienākumus paveica sekmīgi, finišējot 21 sekundi aiz komandas biedriem.

Viss izšķīrās 105,4 kilometru garajā grupas braucienā. Arī šeit sportistiem nācās pievarēt virkni dažāda garuma kāpumus. Vidējais ātrums būtiski nepārsniedza 40 kilometrus stundā. Pārliecinošu solo uzvaru svinēja Jarno Vidars no Beļģijas. Šosezon jau “Kūrnes – Brisleles – Kūrnes”  klasikā uzvarējušais sportists tuvāko sekotāju

Estabenu Foučēru no Francijas pārspēja par 2 minūtēm un 48 sekundēm. Trijnieku noslēdza Lapiņa komandas biedrs Toms Van Der Verfs.

No mūsu sportistiem vistuvāk līderiem bija Harkins, kurš līdz pat pēdējiem kilometriem bija otrajā vadošajā grupā. Finišā Ģirtam 48. vieta, 4 minūtes un 16 sekundes aiz uzvarētāja.  Kuldīdznieks Gusts Lapiņš finišu sasniedza 71. vietā, 12 minūtes un 16 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā uzvarēja Jarno Vidars, kurš tuvāko sekotāju Clementu Sančesu apsteidza par 2 minūtēm un 38 sekundēm. Ģirts Harkins debijas sacensībās jaunās komandas sastāvā bija otrs labākais no savas vienības un ierindojās 46. vietā (+00:16:36). Gustam Lapiņam tikmēr 75. vieta (+00:25:55). Sacensības noslēdza 98 riteņbraucēji.