Pluto izcīna trešo vietu Arno Valārda memoriālā

Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto (“Abloc CT”) sestdien Nīderlandē izcīnīja trešo vietu UCI 2. kategorijas viendienu velobraucienā – “Arno Valaard memorial”. Mūsu sportists nopelnīja 25 UCI pasaules ranga punktus.

Bijušais Nīderlandes profesionālais riteņbraucējs Arno Valārds mūžībā pēc sirds triekas devās 2006. gadā. Jau 15. gadu tiek rīkots viņa piemiņai veltīts UCI 2. kategorijas velobrauciens. Šogad tas pulcēja 170 dalībniekus no 25 komandām. “Abloc CT” sastāvā tika iekļauts arī Māritņš Pluto, kurš šajā sezonā izcīnīja trešo vietu Olimpijas tūres posmā, bet kritiena dēļ no šīm daudzdienu sacensībām bija spiests izstāties noslēdzošajā posmā.

Valārda memoriāls pagāja ļoti vējainos laika apstākļos, kas peletonu distances laikā sadalīja daudzās mazākās grupās. Mārtiņš Pluto lieliski turējās priekšā un līdz pat beigu daļai cīnījās par uzvaru. Solo vadībā līdz galam spēja noturēties dāņu riteņbraucējs Rasmuss Valins (“Restaurant Suri – Carl Ras”), kurš svinēja uzvaru (04:12:47). Tuvākā sekotāju grupa finišēja 16 sekundes vēlāk. Tās galvgalī mūsu Pluto.

Latvietis spraigā cīņā bija otrs ātrākais no grupas, sacensībās izcīnot trešo vietu. Mārtiņš nopelnīja 25 UCI pasaules ranga punktus. Iegūtie punkti būs ļoti vērtīgi arī Latvijai cīņā par kvotām gan uz Olimpiskajām spēlēm, gan pasaules čempionātu.