Belohvoščikam sekmīgs starts un 15. vieta “Liberazione” velobraucienā

Kristāns Belohvoščiks un Anastasija Karbonāri otrdien Itālijā startēja UCI 2. kategorijas viendienu velobraucienos – “Gran Premio della Liberazione”. Kristiāns vīru konkurencē izcīnīja 15. vietu, kamēr Anastasijai 26. vieta dāmu sacensībās.

“Gran Premio della Liberazione” velobrauciens norisinājās jau 76. reizi. Vienā dienā notika gan vīru sacensības sportistiem līdz 23 gadu vecumam, gan arī dāmu U23 un elites sacensības. Latviju pārstāvēja U23 izlases sportists Kristiāns Belohvoščiks un Latvijas elites čempione dāmā Anastasija Karbonāri.

Vīri veica 138 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta 20 apļos ar vairākiem salīdzinoši nelieliem kāpumiem katrā no apļiem. Kristiāns Belohvoščiks līdz pat beigu daļai aktīvi brauca līderu grupā. Beigu daļā “Monaco” komandu pārstāvošais rīdzinieks brauca pirmajā lielajā grupiņā, kurai priekšā 40 sekunžu robežās bija pieci riteņbraucēji.

Uzvaru finišā svinēja mājinieks Alessandro Romelle (“Colpac Ballan”), kurš pēdējos metros pārspēja otrajā vietā finišējušo dāni Gustavu Vangu. Belohvoščika grupa finišēja 40 sekundes pēc uzvarētāja. Mūsu sportists ierindojās 15. vietā, paliekot tikai nedaudz aiz UCI punktu robežas. Jāatzīmē, ka no 175 riteņbraucējiem finišēja tikai 76.

Dāmas mērojās spēkiem 96 kilometru distancē, veicot 15 apļus. No 70 startējušajām sportistēm finišēja vien 36 sportistes. Viņu vidū arī Karbonāri. Latvijas čempione finiša līniju šķērsoja ar tādu pat laiku kā uzvarētāja Silvija Zanardi un ierindojās 26. vietā. Pasaules rangā Karbonāri šobrīd ieņem 138. vietu.