Gludavs parāda raksturu, spoži triumfējot “Grudziadz” velobrauciena 3. posmā; Krasts 15. Karpatu tūres etapā

Svētdien Polijā notiekošajā UCI kategorijas junioru daudzdienu velobrauciena “Grudziadz” trešajā posmā skaistu uzvaru no piecu braucēju atrāviena izcīnīja Latvijas izlases un Murjāņu sporta ģimnāzijas riteņbraucējs Dāvis Gludavs. Liepājniekam uzvaru neliedza gūt pat kritiens un velosipēda riepas plīsums. Alekss Krasts tikmēr izcīnīja 15. vietu Karpatu tūres otrajā posmā.

“Grudziadz” tūres trešajā posmā riteņbraucēji veica 98 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta septiņos apļos. Katrā no apļiem tika iekļauti vairāki pauguri, tomēr galvenais izaicinājums bija tehniskie līkumi, apļi un pagriezieni pilsētas ielās. Sacensības turpināja 89 sportisti. Diemžēl, bet iepriekšējā posmā gūtā savainojuma dēļ uz starta nevarēja iziet Latvijas izlases riteņbraucējs Markuss Lagzdiņš, kurš lieliski sevi parādīja komandas labā pirmajos divos etapos.

Trešais posms latviešiem neiesākās kā cerēts, jo kritienu piedzīvoja Dāvis Gludavs. Sīkstais liepājnieks spēja piecelties un piebraukt atpakaļ pie grupas. Tomēr tad sekoja nākamā neveiksme – plīsa viņa velosipēda riepa. Atkal nācās tērēt daudz spēku, lai panāktu grupu. Tas viņam sekmīgi izdevās. Priekšā no mūsējiem aktīvākais bija Gusts Lapiņš.

Jau tuvojoties finišam, kad grupai priekšā bija viens riteņbraucējs, iniciatīvu uzņēmās vakar uzvarējušais Ģirts Harkins. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis maksimāli kāpināja tempu grupā, lai dotu labvēlīgu situācija sekmīgam atrāvienam no Dāvja Gludava puses. Gludavs kopā ar lietuvieti Kristupu Mikuti spēja aizmukt no grupas, panākot tā brīža līderi. Neilgi pēc tam pie šīs trijotnes piebiedrojās vēl divi konkurenti, noformējot izšķirošo atrāvienu, kas savā starpā noskaidroja posma uzvarētāju.

Par lielu prieku Latvijas sporta draugiem spraigā finiša spurtā uzvaru izcīnīja tieši Dāvis Gludavs, tādējādi mūsu sportistiem jau otrais triumfs divu dienu laikā. Otro vietu izcīnīja mājinieks Marselī Pera, kurš pārņēma kopvērtējuma līdera kreklu. Tikmēr trijnieku noslēdza Lietuvas riteņbraucējs Mikutis. Dāvis trasē pavadīja 2 stundas 12 minūtes un 38 sekundes.

Lielā grupa finišēja 25 sekundes vēlāk. Ģirts Harkins etapu noslēdza 17. vietā, Roberts Ļaudanskis ieņēma 21. pozīciju. 28. Gusts Lapiņš, 34. Jēkabs Olivers Skrapcis. No “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas Kristiāns Markuss Gunne finišēja 41. vietā, Riks Sipovičs bija 65., bet Ralfs Vistiņš izstājās.

Kopvērtējumā uz otro vietu pakāpies Dāvis Gludavs. Viņu no līdera Marselī Peras šķir 20 sekundes. Ģirts Harkins tikmēr atrodas 11. vietā, 53 sekundes aiz līdera.

Tūres noslēgsies svētdien, kad sportisti veiks 85 kilometru garo ceturto posmu.

Alekss Krasts tikmēr Tartu komandas sastāvā uzsācis dalību turpat Polijā notiekošajā Karpatu tūrē, kas ir UCI 2. kategorijas daudzdienu sacensības sportistiem līdz 23 gadu vecumam. Alekss ir savas vienības pieredzējušākais riteņbraucējs. Pirmajā posmā notika komandu brauciens, kurā Tartu vienība 25 komandu konkurencē izcīnīja sesto vietu, uzvarētājiem “Team Friuli ASD” zaudējot 9 sekundes.

Svētdien tika aizvadīts 146 kilometru garais otrais posms paugurainā apvidū. Solo uzvaru izcīnīt izdevās nīderlandietim Vesselam Mourisam, kurš kopā ar Dobeles kausā uzvarējušo lietuvieti Aivaru Mikuti spēja aizmukt divatā no konkurentiem. Mouriss vienā no kāpumiem atrāvās no lietuvieša, finišējot lepnā vientulībā (03:14:09). Mikutis izcīnīja otro vietu (+00:01:00). Lielā grupa finišēja vēl 15 sekundes vēlāk.

Tās galvgalī arī mūsu Alekss Krasts. Ogrēnietis izcīnīja 15. vietu, esot ātrākais starp savas vienības riteņbraucējiem. Rīt sportisti veiks 138,4 kilometru garu distanci ar četriem izteiktākiem kāpumiem.