Krasts uzbrūk kāpumā, bet nedaudz atkāpjas “Orlen” tūrē; Ansons labākais no latviešiem Igaunijā

Latvijas U23 izlases līderis Alekss Krasts piektdien Slovākijā finišēja 56. vietā Pasaules Nāciju kausa posma – “Orlen” tūres – trešajā posmā. Distancē Alekss bija ļoti aktīvs, veicot savu atraušanās mēģinājumu. Ar posmu no Tallinas līdz Tartu sācies “Tour of Estonia” velobrauciens, kurā visaugstāk no latviešiem finišēja Kristers Ansons, ieņemot 33. vietu.

“Orlen” tūres piektdien turpinājās ar 124 kilometru garo trešo posmu pa Slovākijas ceļiem. Posma izšķirošie notikumi risinājās desmit kilometru garajā finiša kalnā. No mūsu sportistiem kāpumos jaudīgākās kājas bija Aleksam Krastam, kurš nekautrējās uzņemties iniciatīvu arī pats, pārbaudot konkurentu spējas. Izšķirošajos mirkļos ogrēnietis gan nedaudz zaudēja kontaktu no līderiem.

Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās Itālijas izlases riteņbraucējs Frančesko Bussato (03:07:48), kurš finiša spurtā pārspēja slovēni Glavu Glivaru un spāni Karlosu Kanalu. Alekss Krasts 123 finišējušo riteņbraucēju konkurencē ieņēma 56. vietu. Ikdienā “Tartu 2024” komandu pārstāvošais velosportists uzvarētājam zaudēja 43 sekundes.

Agris Vindecs tikmēr finišēja 93. vietā (+00:08:43), kamēr Kristiānam Belohvoščikam 96. pozīcija (+00:08:47). Kopvērtējumā mūsu līderis Alekss Krasts atkāpies no 17. uz 24. vietu, līderim Nikolajam Mengelam zaudējot 2 minūtes un 22 sekundes.

Tūre turpināsies sestdien ar 129 kilometru garu ceturto posmu pa Polijas ceļiem.

Tallinā ar pirmo posmu sācies UCI 1. kategorijas divu dienu velobrauciens “Tour of Estonia”. Vīru sacensībās starp 15 komandām arī Latvijas Nacionālā izlase ar -  Māri Bogdanoviču, Matīsu Kaļveršu, Andri Vosekalnu, Kasparu Ilsjānu, Kristeru Ansonu, Uldi Ālīti un Rihardu Reinfeldu sastāvā.

Sacensības pagāja ļoti spēcīgā sānu vējā, kas grupu distances laikā sadalīja vairākkārt. No Latvijas riteņbraucējiem visilgāk tuvāk līderu grupai atradās Kristers Ansons un Māris Bogdanovičs. Par uzvaru abiem pacīnīties īsti neizdevās.

Triumfu guva itāļu sprinteris Filippo Fortins (“Maloja Pushbikers”), kurš 192 kilometru garo distanci veica pēc 4 stundām 9 minūtēm un 35 sekundēm. Otrā vieta igauņu riteņbraucējam Markus Pajuram, bet trijnieku noslēdza nīderlandietis Rojs Eftings.

Kristers Ansons ieņēma 33. vietu (+00:00:23), Mārim Bogdanovičam 51. vieta (+00:01:07), Uldim Ālītim 69. pozīcija (+00:07:40), kamēr Andrim Vosekalnam 71. vieta (+00:07:43).

Tūre sestdien noslēgsies ar etapu par Tartu pilsētas ielām. Rīt arī risināsies dāmu “Tour of Estonia” velobrauciens ar Latvijas izlasi dalībnieču vidū. Mūsu valsts godu aizstāvēs – Dana Rožlapa, Kitija Siltumēna, Anita Antone, Madara Āboma, Lelde Ardava un Lāsma Elza Vaivode.