Filipsens uzvar otrajā "Tour de France" posmā pēc kārtas, Neilands 54. vietā

LETA. Beļģijas riteņbraucējs Jaspers Filipsens otrdien bija ātrākais prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" ceturtajā posmā, svinot uzvaru otro dienu pēc kārtas, kamēr latvietis Krists Neilands ierindojās 54.pozīcijā.

Otrdien riteņbraucēji mēroja 181,8 kilometrus, distancei pārsvarā pavadot līdzenumā un šķērsojot vienu sprinta starpfinišu.

Brauciena pirmajā pusē visi riteņbraucēji turējās cieši kopā, taču pēc starpfiniša, kas bija apmēram distances vidū, diviem sportistiem izdevās atrauties, iekrājot apmēram minūtes pārsvaru. Nedaudz vairāk kā 20 kilometrus līdz finišam peletons viņus bija panācis.

Jau piecus kilometrus līdz distances beigām riteņbraucēji sāka kāpināt tempu un finiša spurtā otro dienu pēc kārtas uzvaru svinēja Filipsens ("Alpecin-Deceuninck"), kurš par mata tiesu apsteidza austrālieti Keilebu Jūenu ("Lotto Dstny"). Trešais finišu sasniedza Vācijas riteņbraucējs Fils Bauhauss ("Bahrain - Victorious").

Lielā grupa, kuras priekšgalā finišēja arī pirmo trīs vietu ieguvēji, distanci veica četrās stundās 25 minūtēs un 28 sekundēs. Arī Neilands ("Israel-Premier Tech") finišu sasniedz kopā ar lielo grupu.

Pirmo reizi pēdējo astoņu gadu laikā tikai viens no 21 posma būs individuālais brauciens.

Pērn savu pirmo lielo titulu izcīnīja dānis Jonass Vingegords, pārspējot iepriekšējo divu sezonu čempionu slovēni Tadeju Pogačaru. Toms Skujiņš bija 60.vietā, bet Neilands - 78.pozīcijā.

Neilands "Tour de France" piedalās trešo reizi karjerā. "Israel - Premier Tech" komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad "Tour de France" startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandas mērķis ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.