Latvijas para-riteņbraucēji ar panākumiem aizvadījuši startus Eiropas kausā

Saulaini un ļoti silti laika apstākļi, gaisa temperatūra +32-33 grādi. Trase fiziski smaga. Aplis 20 km un tā ietvaros jāpievar viens 8 km kalns.

1. C2 med.kategorija veica 2.apļus ( kopa ar C3 med.kategoriju ). Labu sniegumu parādīja Dainis Svistuhins izcīnot 2.vietu C2 med.kategorijā.

2. C4 med.kategorija veica 3.apļus ( kopā ar C5 med.kategoriju, kopā uz starta stājas 16 sportisti ). Jau pirmajā aplī, kalna galotnē uzņēmos iniciatīvu pārbaudot uz ko spējīgi pārējie sportisti. Manu uzdoto tempu izturēja vēl 4.sportisti un tā mes piecu sportistu grupiņa ( divi C4 med.kat.un trīs C5 med.kat. ) turpinājam palielinat parsvaru. Mūsu grupā bija divi Slovākijas izlases braucēji ( tajā skaitā divkartējs Pasaules Čempions un Paraolimpiko spēļu Tokyo Čempions, Patriks Kurils ) kuri periodiski mēģinaja ar uzbrukumiem sadalīt mūsu grupu, bet nesekmīgi. Tā arī nonācam lidz finišam, kur uzvaretajs noskaidrojas vien finiša taisnē. Diemžēl sprints nav mana stiprā puse un nācās samierināties ar 5.vietu distances kopvērtējumā, savā C4 med.kategorijā - 2.vieta. Atzīstami cinījas arī Raimods Vītols, C4 med.kategorija izcīnot 3.vietu.

Šodien esmu apmierināts par puišu sniegumu. Apmierināts arī savu varējumu, pirms Pasaules Čempionāta ( norisināsies Glazgowā no 02.08.2023 līdz 13.08.2023, velotrekā un šosejā ) pārbaudot savu gatavību - fiziskā kondīcija aug un līzdvertīgi spēju cīnīties ar konkurentiem.

Vakar, 16.jūlijā, Eiropas kausa posma Para riteņbraukšanā ietvaros norisinājas 14 km individuālais brauciens.

Laika apstākļi ļoti silti +33 grādi. Trases reljefs paugurains kā veļasdēlis.
Kā pirmais no Latvijas sportistiem distancē devās Dainis Svistuhins C2 medicīnas kategorijā un uzrādot rezultātu 24:26,77 minūtes izcīnīja 3.vietu savā medicīnas kategorijā.
Vēlāk distancē devās Raimonds Vītols kurš distanci veica 19:06,39 minūtēs C4 medicīnas kategorijā izcīnīja 2.vietu. Šajā pat C4 medicīnas kategorijā Oskars Gailišs izcīnīja uzvaru ar rezultātu 17:42,83 minūtes. Distances kopējā ieskaitē ( C4-C5 med.kategorija ) Oskaram trešais labākais rezultāts.