Vēvers izcīna 7. vietu PČ šosejas riteņbraukšanā amatieru M50 -54 grupā

Latvijas un Baltijas amatieru čempions Ģirts Vēvers piektdien Glāzgovas apkaimē izcīnīja septīto vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā amatieru sportistiem M50 – 54 vecuma grupā. Uzvarēja Olimpiskais čempions Aleksandrs Vinokūrovs.

Vērienīgo pasaules čempionātu riteņbraukšanā piektdien papildināja masvedīgās granfondo, jeb amatieru sacensības. Grupas braucienā dažādās vecuma un meistarības grupās devās ļoti kupls dalībnieku skaits. Viņu vidū arī virkne Latvijas sportistu.

Lielākās cerības tika saistītas ar Latvijas un Baltijas čempionu M50 – 54 grupā Ģirtu Vēveru. “Goldingen CT” pārstāvis bija jaunākais savas grupas sportists. 160 kilometru garajā distancē Ģirts jau no starta izvēlējās uzbrukt, ilgāku laiku esot solo vadībā. Vēlāk Ģirtu panāca neliela sekotāju grupiņa ar slaveno Aleksandru Vinokūrovu sastāvā. Līderu grupa šķietami labi sastrādājās, neļaujot konkurentiem sevi panākt. Turpinājumā Ģirts pavisam nedaudz iepalika no līderu grupas. Tieši tad uzbrukumu veica Vinokūrovs, kas Ģirta izredzes atgriezties līderu pulkā ievērojami samazināja. Tuvāk kuldīdznieks vairs netika un bija spiests palikt aiz līderu pulka.

Viņu panāca sekotāju grupiņa, kurā trūka vienprātības un kopīga darba. Finišā Vēvers iebrauca septītajā vietā pēc trasē pavadītām 4 stundām 10 minūtēm un 21 sekundes. Uzvarēja Vinokūrovs, kurš finišēja par 4 minūtēm un 59 sekundēm ātrāk nekā Ģirts. Šajā grupā 211 dalībnieku konkurencē Andris Balodis finišēja 170. vietā. 45 – 49 grupā 113. vieta Mārim Kalveršam.

40 – 44 konkurencē šajā pat distancē Jānis Vanags sasniedza 113. vietu, Ričards Jakobsons bija 146., bet Jānis Sproģis 165. ātrākais. Jāizceļ Māra Klaivas 39. vieta 165 dalībnieku konkurencē M55 – 59 grupā, Jāņa Kubliņa 81. vieta M35 – 39 grupā, Dzintara Ausmaņa 100. pozīcija 19 – 34 konkurencē, kā arī Anitas Antones 29. vieta M19 -34 dāmu grupā.