Vēvers svin uzvaru PČ Granfondo individuālajā braucienā

Pirmdien Glāzgovas apkaimē aizvadīts vērienīgais Pasaules Granfondo (amatieru) čempionāts, kurā uzvaru Masters 50-54 grupā izcīnīja Latvijas sportists Ģirts Vēvers. Kuldīdznieks tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā 11 sekundēm.

Sacensību trase bija samērā līdzena, tomēr nopietns faktors bija vējš. Gan uz vienu, gan otru pusi pūta sānu vējš. Sacensībās kopumā startēja vairāki simti sportistu no visas pasaules. No Latvijas sportistiem galvenās cerības tika saistītas ar Ģirtu Vēveru, kura lielākais panākums šajā distancē ir trešā vieta pirms diviem gadiem Sarajevā.

Ģirts 22,8 kilometru garo trasi veica pēc 28 minūtēm un 6 sekundēm. Trenera Jāņa Mūsiņa vidējais ātrums trasē – 48,642 kilometri stundā. Sasniegtais rezultāts ļāva sasniegt spožu uzvaru. Tuvākais sekotājs Rauls Patino no Spānijas atpalika par 11 sekundēm, izcīnot otro vietu. Trijnieku noslēdza brits Ričards Brūks (+00:00:16). Šajā vecuma grupā startēja arī Andris Balodis, kurš finišēja pēc 33 minūtēm un 20 sekundēm. Andrim 44. vieta.

19 – 34 grupā 29. vietu 43 dalībnieku konkurencē ieguva Dzintars Ausmanis (30:19). 31. vietu M35 – 39 grupā ieņēma Ričards Jakobsons (32:30). Māris Kaļveršs sasniedza 26. vietu M45 – 49 konkurencē (32:09).