Krasts labākais no latviešiem "Baltic Chain tour" Latvijas posmā

LETA. Latvijas riteņbraucējs Alekss Krasts sestdien ieņēma 16.vietu "Baltic Chain Tour" jeb Baltijas ceļa velobrauciena (UCI kat.2.2) otrajā posmā. Alekss kopā ar Kristeru Ansonu ilgu laiku atradās sacensību atrāvienā.

Sestdien Latvijas posmā Siguldas apkārtnē riteņbraucēji veica 161 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta trīs apļos. Trase bija ļoti interesanta un fiziski prasīga, trīs reizes sportistiem pievarot Gaujas senlejas kāpumus.

Uzvaru izcīnīja "Alpecin-Deceuninck" attīstības komandu pārstāvošais vācietis Henri Ūligs, kurs finišēja trīs stundās 22 minūtēs un vienā sekundē. Trīs sekundes vēlāk finišēja septiņu riteņbraucēju grupa, kuras priekšā bija dāņi Malte Hellerups ("Aalborg - Sparekassen Danmark") un Madss Lanbdo ("Uno-X Dare").

No latviešiem visaugstāko vietu jeb 16. izcīnīja Krasts ("Tartu 2024"), kurš finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja 11 sekundes. Šajā pašā grupā bija arī Kārlis Klismets (21.), vēlāk finišējot arī Agrim Vindecam (58.), Kristeram Asnonam (68.), Renātam Štālam (77.), Kārlim Valteram Grundulim (103.) un Rihardam Reinfeldam (104.). Pēc Siguldas kalna Alekss kopā ar diviem komandas biedriem, Kristeru Ansonu un vēl citiem aizbrauca atrāvienā. Aleksu gan vēlāk piemeklēja tehniskas likstas, kas lika atgriezties grupā un mainīt velosipēdu. Tikmēr Ansonu, kā arī pārējos atrāviena biedrus panāca peletons.

Pirmajā posmā riteņbraucēji no Tartu līdz Valgai veica 198 kilometrus, bet trešajā posmā būs jābrauc 157 kilometri ar staru un finišu Panevēžā.