Klismets labākais no latviešiem “Baltic Chain tour” kopvērtējumā

Svētdien Lietuvā noslēdzies UCI 2. kategorijas daudzdienu velobrauciens “Baltic Chain tour”, kura kopvērtējumā uzvarēja Igaunijas izlases riteņbraucējs Raits Ārms, bet visaugstāk no latviešiem ierindojās izlases sastāvā startējošais Kārlis Klismets, kuram 21. vieta.

Pēc Latvijas posma Siguldā, “Baltic Chain tour” 2023. gada tūre svētdien noslēdzās Lietuvas pilsētā Paņevežā. Posma rīkotāji sarūpēja 156,6 kilometru garu distanci, kas bija izveidota vienā aplī bez nopietniem kāpumiem.

Kā jau abos iepriekšējos posmos bija vērojams, arī šodien izveidojās atrāviens, kas gan pirms finiša tika likvidēts. Jātzīmē, ka pēdējais no atrāviena izdzīvojušais braucējs Sīms Kīskonens tika panākts vien pāris metrus pirms finiša līnijas.

Sekoja finiša spurts, tajā uzvaru svinot norvēģu komandas “Uno – X Dare” attīstības vienības braucējam Madsam Landbo no Dānijas (03:09:17). Otrajā vietā finišēja pazīstamais itāļu sprinteris no vācu vienības “Maloja Pushbikers” Filippo Fortins, kamēr trešo vietu ieguva viņa komandas biedrs Rojs Īftings.

No mūsu sportistiem visaugstāk šajā posmā bija izlases sastāvā startējušais Kristers Ansons, kuram 23. vieta. Uzvarētāja laiks bija arī citiem mūsu sportistiem. 43. Alekss Krasts, 51. Kārlis Valters Grundulis, 73. Agris Vindecs, 76. Kārlis Klismets, 105. Renāts Štāls, 108. Rihards Reinfelds.

Kopvērtējumā uzvaru nosargāja Igaunijas izlases riteņbraucējs un pirmā posma uzvarētājs Raits Ārms, kurš tuvāko sekotāju Henrī Uhligu apsteidza par 2 sekundēm. Visaugstāk no mūsu puišiem ierindojās Kārlis Klismets, kuram 21. vieta (+00:02:48). TOP50 vēl iekļuva arī Alekss Krasts, kuram 52. vieta (+00:03:18). Tūri noslēdza 131 riteņbraucējs.

Latvijas Nacionālā komanda tika veidota no gados jauniem U23 sportistiem. Vienīgais, kurš šo vecuma grupu pārsniedza bija Kristers Ansons.